פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תכנית מכילה

מענה לילדים מאתגרים

התוכנית מיועדת לתת מענה לילדים הלומדים בבית ספר יסודי, המתמודדים עם קשיים התנהגותיים ורגשיים, (לעיתים גם עם פערים בתפקוד הלימודי), תוך המשך שילובם במסגרת חינוכית רגילה. מדובר בילדים מוכרים למערכת שנעשו ניסיונות רבים ושונים לסייע להם, אך עדיין לא הצליחו להשתלב באופן מסתגל ובריא במערכת החינוך. ילדים אלה אינם ממצים את יכולתם בלמידה, מעורבים תכופות באירועים אלימים ויוצרים סביבת מעגלים בינאישיים שליליים, אשר הולכים ומסלימים עם השנים. השקעות חינוכיות וטיפוליות קצרות מועד נמצאו לרוב בלתי יעילות.

מטרת התוכנית הנה, לפיכך, לבנות תכנית אינטגרטיבית כוללנית שתכלול הוספת משאבים לטיפול בילד ובהוריו, תוך שמירה על רצף טיפולי, לימודי ותפקודי ארוך טווח וקיום תקשורת הדדית וליווי עקבי של כל המעורבים בהפעלתה.

במסגרת התכנית תבנה עבור הילד תכנית רגשית-חברתית-לימודית בעזרת יועץ שמתכלל את התכנית כולה, מנתחת התנהגות, פסיכולוגית וסייעת שינחו את הצוות החינוכי וההורים ויתנו להם כלים להתמודדות ועבודה עם הילד.

בנוסף, הילד יגיע יום בשבוע לעבודה פרטנית במרכז מתי"א רמת גן לקבלת המענים הפרטניים שלהם הוא זקוק.

התוכנית במרכז המתי"א תתקיים בימי חמישי מהשעה 8:00 עד 12:45. במקום תופעל תכנית טיפול הוליסטית, המתמקדת בתחום הרגשי והתנהגותי, ובמידת הצורך גם בתחום הלימודי והפרא רפואי.

לינקים בפוטר
דלג על לינקים בפוטר
nagish
עבור לתוכן העמוד