פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליוןדלג על בר עליון
  • jzui
תוכן העמוד תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

חזון החווה

החווה היא בית ספר ללימודי חקלאות וסביבה, הוקמה בשנת 1957 ונמצאת באזור הפארק הלאומי ברמת גן. החווה משתרעת על שטח של כ-40 דונם וכוללת מגוון ענפים חקלאיים כגון: גן ירק, גן פרחים, מטע, חממות, חממות בתי רשת לצמחי בית, מכוורת, חלקת צמחי תבלין, פינת חי, מרכז מחזור לחינוך סביבתי – מרכז חדש, בו לומדים התלמידים על מבנה האשפה, עקרונות לצמצום האשפה והטיפול הסביבתי הנכון בה. 

לחווה מגיעות כ-48 כיתות מ-21 בתי ספר יסודיים מהעיר ר"ג ומכל זרמי החינוך, על בסיס שבועי קבוע. בנוסף, 21 גני ילדים במסגרת פרויקט "גנים ירוקים", סה"כ כ-1,400 תלמידים. בנוסף, מתקיימים בחווה ימי שיא לבתי ספר בהשתתפות קהילת בתי הספר. במקום נערכות גם השתלמויות למורים וגננות במסגרת מנהיגות סביבתית. 

השיעורים בחווה מתנהלים בלימוד עיוני אך בעיקר בלמידה חוץ כיתתית מעשית בשדה. הלימודים מתבססים על תכנית הממלכתית ללימודי חקלאות וסביבה לבתי הספר היסודיים ונמצאת תחת פיקוח משרד החינוך. 

במציאות של היום בה הילדים גדלים בעולם של מסכים בו הם לומדים, משחקים ומתקשרים עם חבריהם יש חשיבות לתת להם לחוש את הטבע והסביבה, לאפשר להם ללוות תהליך, תהליך של צמיחה מנבט ועד הפרי אותו הם טועמים בחווה. לימוד של מושגים ותהליכים טבעיים ולא רק עולם של סיפוקים מידיים. לאפשר לתלמידים לעבוד יחד בקבוצות, לחקור את הטבע, לערוך ניסויים  ולהבנות בעצמם את הידע.  

לינקים בפוטרדלג על לינקים בפוטר
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד