פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

פתיחת שנה"ל תשע"ה ביסודיים

בבתי הספר ברחבי העיר נפתחה תכנית הקשר הרב דורי לשנה זו. כל בית ספר עם הייחודיות והמודל שלו. 

בבית ספר הבילויים משתתפים מבוגרים חדשים וותיקים בתכנית וכן מספר סבים וסבתות, בבית הספר אמצו את מודל סב(ת)א ברשת והמורה המובילה ורד ורון מנחה את תלמידיה להשתמש במערכי השיעור שהוכנו בשיתוף עם גוגל ובעקבות תיעוד השיעור יבקרו המבוגרים והילדים במשרדי גוגל ביקור ייחודי שישתתפו בו ארבעה בתי ספר מרחבי הארץ. 

בבית ספר הלל מפעילים השנה את התכנית עם כל שכבת כתה ו' ומספר המשתתפים הוא כ-40 רובם סבים וסבתות של התלמידים. את התכנית מובילה המורה בתיה מידן. ב-10.12.14 התארחה תלמידת ביה"ס תותי ישי כ"גיבורת היום" באולפן הילדים של ערוץ 20 , שהשתתפה בתכנית יחד עם כרמלה, אזרחית ותיקה, וסיפרה על הפעילות שלהם יחד. תותי מייצגת את הגיבורים הרבים, צעירים ומבוגרים בתכנית, אשר פעילים מדי יום בתכנית בכל פינות הארץ!

בבית ספר ערמונים נפתחה התכנית ביום שישי עם סבים וסבתות בהתרגשות רבה, במפגש הציגה מובילת התכנית מיכל שפיז את הסרטון שהכינו בשנה שעברה -"אלכס כבר לא לבד" במסגרת התכנית. התלמידים הכינו לסבים ולסבתות ברכות מיוחדות בכלים דיגיטליים והבטיחו שילמדו את המבוגרים לשלוט במדיה עד סוף השנה. 

בבית ספר רמת חן, בהובלתה של המורה רויטל יוסף, משתתפים השנה סבים וסבתות של תלמידי כתה ה'. סבים וסבתות שילדיהם למדו בבית הספר ורובם גרים עדיין בשכונת רמת חן בסמוך לילדיהם ונכדיהם. ביום חמישי 20.11.14 התקיים סיור בבית התפוצות של קבוצת הקשר הרב דורי מבית ספר, כולם שיתפו פעולה והסיור היה מרגש מאד. 

בבית ספר עליות ברמת גן נפתח הקורס של הקשר הרב דורי זו השנה ה-12 ברציפות, מובילת התכנית בבית הספר  עדי דורון חננאל. השנה הצטרפו גם שני סבים וסבתות לתכנית. מלווים את התכנית הגמלאים הוותיקים בנו ומנשה. 

בבית ספר יהלום נפתחה תכנית הקשר הרב דורי ביום שלישי 18.11.14. ילדי כתה ה' התרגשו לקראת הפעילות וגם המבוגרים התרגשו ושמחו למפגש. את התכנית מובילה המורה קרן אזולאי שהשכילה למנות מספר תלמידים חזקים שיעזרו בענייני ניירת ויהיו פנויים להגשת עזרה במידת הצורך. 

ב-4/12/14  התקיים מפגש פתיחה של תכנית הקשר הרב-דורי בבית ספר בן גוריון. במפגש השתתף מנכ"ל המשרד לאזרחים ותיקים, עו"ד גלעד סממה, יחד עם צוותו. תמי גרין העומדת בראש התכנית הארצית והמנוע מאחורי העשייה הענפה  עפרה ישראלי, ומבית התפוצות השותפים הפעילים בתכנית. התלמידים הנרגשים, מנהלת בית הספר איריס מנדלביץ, ובראשם המורה המובילה דבי גל-און, חיכו לאזרחים הוותיקים מ"בית רוזן" שברמת גן בשער ביה"ס עם פרחים וברכות. המבוגרות מ"בית רוזן" מגיעות בליווי מנהלת הבוקר ארנה בהסעה שמארגנת להן עיריית רמת גן. תזמורת ביה"ס, בניצוחו של אזרח ותיק מתנדב, הנעימה את פני הבאים בנגינה. הפעילות והכיבוד שהביאו התלמידים הייתה מהנה מאד. 

בית ספר חשמונאים יצא לדרך בהובלתה של המורה תחיה אבידן. התלמידים והמבוגרים הצטלמו בתמונה קבוצתית ומתרגשים להמשך פעילות פוריה ומאתגרת. 

לינקים בפוטר
דלג על לינקים בפוטר
nagish
עבור לתוכן העמוד