פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר ניווט לשוניותדלג על בר ניווט לשוניות
סוף בר ניווט לשוניות
תוכן העמוד תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

גינה בגן

העיר רמת-גן שנקראה בראשיתה "עיר הגנים", חרטה על דגלה את קידום החינוך והשמירה על סביבה מטופחת. לאור זאת, אך טבעי הוא, שילדי העיר ימשיכו את המורשת של מייסדי העיר וראשיה וייטלו חלק בשמירה על הסביבה.

מחלקת גני הילדים בעיר רמת-גן שמה דגש על חיזוק וביסוס החינוך הסביבתי כנושא ערכי מרכזי בחינוך הקדם יסודי מתוך תפיסה כי שהגיל הרך מהווה גיל קריטי לפיתוח תחושות של כבוד ושמירה על הסביבה הטבעית. אינטראקציות חיוביות של הילדים עם הסביבה הטבעית שלהם מגיל צעיר מהוות חלק מטיפוח כישורי החיים שלהם ומחזקות את תהליכי הלמידה שלהם ואת המודעות לאיכות חיים לטווח הארוך. ילדים שנמצאים קרובים לסביבה הטבעית מתייחסים אליה כמקור לפליאה, לשמחה ולכבוד. תחושות אלו עשויות להוות מקור לרכישת ידע ולפיתוח ההשראה, הדמיון והיצירתיות.

מטרת הפעילות הסביבתית בגנים היא לפתח בקרב הילדים מודעות, הבנה וכבוד לסביבה בה אנו חיים, להבטיח את מחויבותם לשמירה והגנה על הסביבה, וכן, ליצור נכונות לפעולה למען הסביבה ברמה האישית, הלאומית והעולמית.

במסגרת העשייה הסביבתית הוקמו בגני הילדים גינות לימודיות על מנת לחזק את הקשר של ילדי הגן לאדמה ולסביבה ומאפשרת למידה חווייתית. תכנית זו, שמה דגש הן על פעילות של חקר, ניסוי ולמידה, והן על פעילות חינוכית והקניית ערכים חברתיים וסביבתיים
לינקים בפוטרדלג על לינקים בפוטר
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד