פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליוןדלג על בר עליון
עמוד הביתדלג על עמוד הבית
בר ניווט לשוניותדלג על בר ניווט לשוניות
תוכן העמוד תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

פרס 'מורי המאה'

יעל שפנגנטל מנהלת גן "אשל" מבית החינוך שלנו , זכתה בפרס 'מורי המאה' של המנהל לחינוך דתי.

הפרס יוענק לה בע"ה על יוזמה מקורית, חדשנות, פעילות פורצת דרך המקדמת  את יעדי החמ"ד.  

עיקרי היוזמה: 

"בגן עסקו ב-2 פרויקטים בשלוש השנים האחרונות: סוג אחד בתחום הקודש - לימוד על גדולי ישראל "סיפורים קטנים על אנשים גדולים". והשנה בעזרת ה' "קנה מידה" – מידות ואותיות בעקבות גדולי הדורות".  

פרוייקט שני - פרויקטים להעצמה אישית - "מקצועות מגלים כשרונות" ו"במשפחה שלנו כל אחד הוא מיוחד" – שגם בהם מתוך השקפת עולמינו הרוחנית נתנו דגש לכך שהכישרונות שלנו באים מאת ה' ושרבוש"ע טבע בנו את אותם כישרונות על מנת להיטיב לנו ולעולם כולו. פרויקט המקצועות נפתח בכך, שריבוי הכישרונות והמקצועות המתגלים בעם ישראל בדורות האחרונים הם סימן לגאולה ומוסיפים הרבה קידוש ה' – "קדש חייך בתורה וטהרם בעבודה".   

דרך הביצוע:  

מידי יום שישי נלמדו בגן יחידה מתוך הנושא לאחר הלימוד הילדים מקבלים דף צביעה המבטא את הנלמד ומצרפים אותו לקלסר.  

לדוגמא:  

  1. בשנתיים האחרונות למדן על גדולי ישראל "סיפורים קטנים על אנשים גדולים" מידי חודש למדנו על דמות אחרת  בכל שבוע באותו חודש סיפרנו  סיפור אחד . למדנו על הרב קוק והרב צבי יהודה, על הרב נריה ועל הרב אליהו, על החפץ חיים ועל הרב שלמה זלמן, על ר' אריה לוין  ועוד.  
  2. השנה נתמקד ב"קנה מידה" - מידות ואותיות בעקבות גדולי הדורות. פרויקט שבו מידי שבוע נלמד על מידה אחרת (בהתאמה לאות עליה נלמד באותו שבוע) לדוגמא: א- אהבת ישראל. ב- בטחון בה', ג- גבורה וכו' .מלבד הסיפור הנלמד על אחד מגדולי ישראל בהתייחסות לאותה מידה, אנו נשתדל אי"ה לתת מקום מיוחד לקניין המידה באותו שבוע בגן ובבית.   
לינקים בפוטרדלג על לינקים בפוטר
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד