פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן העמוד תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

תחרות רחפני – תיכון "אהל-שם"

אוריאל והמורים עם גביע הנצחוןכמו בכל שנה מגמת מכטרוניקה חיפשה אתגר חדש.

בחודש ינואר קיבלנו הזמנה להשתתף בתחרות רחפנים מעמותת "פניני החוכמה". לשאלתנו למה בחרו בנו לתחרות נאמר לנו, כי אנחנו בין בתי ספר המובילים בתחום הנדסת מערכות. נכנסנו לנושא בלי שום רקע קודם, בלוח זמנים קצר מאוד. רק בפברואר התחלנו לעבוד. התלמיד שבחר לעבוד על הרחפן הוא אוריאל  שיטרבורג מכיתה י"א 5. גם בשבילו היה מאתגר מאוד להרים פרויקט חדש תוך כדי לימודים, מבחנים ובגרויות.  

בנוסף לכך שהנושא חדש, לוח זמנים צפוף, צוות מצומצם של אדם אחד, התגלתה בעיה עקרונית שלא צפינו. והיא שלא יכולנו לעבוד במעבדה. לא ניתן להטיס את הרחפן בכל מקום! היינו צריכים לבחון ולבחור מקומות מחוץ לבית ספר ומחוץ לעיר במרחב הפתוח. כדי לשמור על בטיחות, המקום חייב להיות ללא אנשים. ולכן נאלצנו לעבוד  בתנאי שדה. כפי שניתן לראות בתמונות זה היה באור היום, זה היה באור ירח, בשבתות ובחגים. 

אחרי שסיימנו את כל הכוונונים של הרחפן, יום לפני התחרות הוא התקלקל. היינו צריכים להחליף את המצפן ולתקן את החיבורים של הרחפן, והעבודה נמשכה אל תוך הלילה. 

בבוקר יום התחרות, 25.05.2016, נוכחנו לדעת שיש לנו מתחרים רציניים. לא נלחצנו, כי באנו להנות וללמוד ולא רק להתחרות. הטסה אחרי הטסה שיפרנו את ביצועי הרחפן והמארגנים שראו את ההצלחות, קראו לצלם במיוחד לצלם את ביצועי הרחפן שלנו. לדבריו זה היה הביצוע המושלם הראשון מזה 3 שנים שהתחרות קיימת. 

מארגני התחרות ואנשי אקדמיה, שגם הם השתתפו בתחרות, העריכו מאוד את אוריאל על הידע, המקצועיות, הרצינות וההשקעה בפרויקט. הם הביעו שמחה על כך שצרפו את התיכונים לתחרות והיו מרוצים מאוד מרמת התלמידים. פרופ' בועז בן משה מאוניברסיטת אריאל הציע שיתוף פעולה בעתיד. 

הוקרה מיוחדת מגיעה למורה בני הוד על מסירות ועל הובלת הפרויקט לניצחון. לא די בזה שבני נסע עם אוריאל לכל מקום שנדרש, הוא פתח ערוץ תקשורת עם אנשי אקדמיה ברמה שמעשירה את הידע שלו ושל המגמה. לא היה עוד מורה, שקיבל שבחים בתחרות כמו בני. 

לינקים בפוטרדלג על לינקים בפוטר
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד