פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן העמוד תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

תכנית 360- נוער בסיכון

אודות התוכנית

 

התוכנית הלאומית לילדים ולנוער בסיכון º360) להלן: התוכנית הלאומית) מנוהלת על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, המוביל ומתכלל את התוכנית עם משרד החינוך, משרד הבריאות, משרד העלייה והקליטה והמשרד לביטחון פנים שותפים המרכז לשלטון המקומי
התוכנית הוקמה בהחלטת ממשלה מספר 3070 משנת 2008, בעקבות דו"ח ועדת שמיד.

 
מטרת התוכנית


להקטין את מספר הילדים ובני הנוער החיים במצבים המסכנים אותם במשפחתם ובסביבתם, בדגש על קבוצות ייחודיות ומוחלשות. התוכנית מיועדת להפחית מצבי סיכון בשבעה תחומים שהוגדרו באמנה הבין-לאומית לזכויות הילד: קיום פיזי, בריאות והתפתחות, השתייכות למשפחה, למידה ורכישת מיומנויות, רווחה ובריאות נפשית, השתייכות והשתתפות חברתית, הגנה מפני אחרים והגנה מפני התנהגות מסכנת שלהם עצמם.צהתוכנית מתמקדת ב185- רשויות, אגדי יישובים ויישובים באשכולות , לכל יישוב האוטונומיה לבחור את המענים המתאימים המוצעים בסל התוכניות, על סמך צורכי הילדים והתקציב המוקצה לכל יישוב. אחת ממטרות התוכנית היא לקדם שינוי בסדרי העדיפויות ולתת תשומת לב למניעה ולטיפול בגיל הרך, טיפול מניעתי הוא אחד העקרונות הבולטים בתוכנית, הדוגלת בהשקעת משאבים במניעה מתוך הבנה כי היא  עשויה לחולל את השינוי המשמעותי ביותר במצבם של הילדים.
 
תחומי אחריות


הפעלת תכניות לילדים בגיל הרך.
הפעלת תכניות לילדים בגילאי היסודי..
הנחיית צוותים מלווים לכל תכנית,
ועדות גילאיות,
ועדה יישובית ,
ועדה מחוזית

 
התוכנית ברמת גן
 
התוכנית הלאומית פועלת בעיר רמת גן משנת 2008, בשכונות רמת עמידר, נווה יהושע ושכונת ערמונים. 
התוכנית הלאומית שותפה לשני מענים לגיל הרך ולגילאי יסודי בעיר, מנוהלת על ידי אגף החינוך ושמה למטרה לתת מענה לאוכלוסיות מחולשות ולמניעה של מצבי סיכון.

 

יצירת קשר:

מנהלת התכנית: ריקי קסוטו

דואר אלקטרוני:  riki-k@ramat-gan.muni.il

טלפון במשרד: 03-6758566


לינקים בפוטרדלג על לינקים בפוטר
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד