פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן העמוד תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

בית ספר "רמת אפעל"

ללימודי חי, חברה וסביבה

מנהל: אופיר סליפוי

כתובתנו: רח' האורנים 2 רמת אפעל, רמת-גן

טלפון: 03-6350226 פקס: 03-5356340

דוא"ל: ramatefal@taded.org.il

אתר ביה"ס: https://ramatefal.tik-tak.net/

 

חזון בית הספר:

בית-ספר רמת אפעל מהווה בית חם ואוהב לתלמידים/ות ולצוות החינוכי. יותר מכל אנו מאמינים שבית ספר מעולה, מושתת על יחסים מעולים ושהמפגש האנושי המיטיב, הוא הבסיס והמפתח להשגת מטרות חינוכיות ולימודיות.

ייחודיות בית הספר:

הרעיון העומד מאחורי ייחודיות בית הספר ממוקד בתהליכים חינוכיים המביאים ליחסים מיטיבים וללמידת עומק חווייתית. אנו מבקשים לשאוב השראה ממסגרות החינוך הבלתי פורמלי ומאמינים שיישום עקרונות חינוכיים הדומיננטיים בתנועת הנוער כגון – עקרון האחריות האמתית, התנסות מכוונת למידה ולא תפוקות, מתן דגש על חשיבות התהליך ולא על התוצאה, ניסוי וטעייה ותהייה, תרבות המעגל, הנחייה וליווי ולא פיקוח ומשטור ועוד, יובילו לסוג היחסים והלמידה אליהם אנו שואפים.

בנוסף, החיבור בין בעלי חיים לבני אדם, הוא מקור לפיתוח חמלה ורגישות אנושית. בבית הספר מרחב זואולוגי גדול ועשיר. תלמידינו שותפים מלאים במתן כבוד ויחס הוגן, בסיפוק הגנה, ובמתן תנאים הולמים, תוך הכרת אורחות חייהם וצורכיהם של בעלי החיים. בדרך זו אנו מקנים ערכים, מיומנויות וכישורי חיים.

כיצד מממש בית הספר את תפיסתו הייחודית הלכה למעשה:

בראש ובראשונה, אנו שמים דגש מיוחד על הפיתוח המקצועי של הצוות החינוכי. אנו מאמינים שמורים ומורות, חושבים, יוצרים ובעלי חדוות הוראה, יביאו את התלמידים לחדוות למידה, להתפתחות אישית וחברתית ולהישגים.

אנו מסתכלים על קושי כעל הזדמנות חינוכית. לצד השאיפה לייצר לתלמידים חוויות רבות של הצלחות והתנסויות חיוביות ומעצימות, אנו לא חוששים לתת לתלמידים ללמוד גם מכישלונות וטעויות.

אנו פועלים ליצירת מרחבי בחירה וניהול עצמי עבור התלמידים מתוך הנחה, שהבחירה עצמה מפתחת את העצמאות של התלמיד ומייצרת מוטיבציה פנימית גבוהה יותר.

אנו פועלים כדי לחזק את השותפות עם הורי בית הספר ומאמינים שרק דרך בניית אמון וטיפוח היחסים עם ההורים נוכל להשיג את מטרותינו החינוכיות והלימודיות.

 

פעילויות שיא או פעילויות ייחודיות אחרות:

בית ספר בתנועה –היא תכנית שמטרתה ליישם עקרונות של תנועת נוער בבית הספר. תלמידי כיתות ז'-ח', בהנחיית צוות של מורים, בוגרים משמעותיים, המומחים בתחומי תוכן רלוונטיים לחיי התלמידים ולחיי בית הספר מעבירים את התלמידים תהליך של בניית קבוצה חברתית-משימתית. התלמידים רוכשים כישורי חיים רלוונטיים לתחום התוכן וכאלו המאפשרים להם, להוביל תלמידים צעירים יותר בבית הספר ולקבל אחריות אמיתית על תחומים אלו. תלמידי כיתות ו' עוברים קורס מנהיגות במהלך השנה, כהכנה לקראת התכנית בה ייקחו חלק בשנים הבאות.  

מרחבים בניהול עצמי – בית הספר מפתח פדגוגיה ייחודית במסגרתה התלמידים מקבלים מסגרת ברורה בתוכה הם פועלים ומנהלים את עצמם. המרחב בא לידי ביטוי הן בתהליכי הלמידה בתחומי הדעת השונים והן בתהליכים חברתיים וחינוכיים בהם יכולים התלמידים ליזום ולפעול.

למידה במרחבים חוץ כיתתיים – כיתה שקופה וכיתה בטבע המתצפתות על המרחב הזואולוגי, חצר משחקים טבעית, ספריה מחודשת, חדר אמנות, סדנת מלאכה ומייקרס, הם רק חלק מהמרחבים החוץ כיתתיים בהם לומדים התלמידים במטרה לגוון את מרחבי הלמידה ולייצר תנאים ללמידת עומק חווייתית.  

קהילות לומדות לצוות החינוכי – אנו מבקשים לשפר את תהליכי החינוך וההוראה בבית הספר תוך למידת עמיתים המבוססת על חקר פרקטיקה ועל שיח רגשי ומקצועי, בו מתבצעת תנועה מהממדים התיאורטיים לאלו המעשיים.  התכנית היא חלק מתכנית מורים מובילים ומהלך "השקפה" בליווי מכון בראנקו וייס.

 

לינקים בפוטרדלג על לינקים בפוטר
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד