פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן העמוד תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

בית הספר "מורדי הגטאות"

למידה במרחבי החיים - קשר.בחירה.פנאי

 

מנהלת: רויטל זמוד

כתובתנו: רחוב אמנון ותמר 19 רמת גן

טלפון ביה"ס : 03-6779908, פקס: 03-6749717

דוא"ל: morde2000@gmail.com

אתר ביה"ס: https://mordeihagetaot.tik-tak.net

 

 חזון בית הספר:

בית ספר מורדי הגטאות כמערכת חינוכית שואף להעניק לתלמידים את הכלים ואת המיומנויות  להם הם זקוקים לשם התפתחותם המיטבית הקוגנטיבית, החברתית, הערכית והבין אישית.

אנו מאמינים כי בכל שכבת גיל יכול הלומד, בסיוע הצוות החינוכי, להגדיר מטרות ויעדים אישיים וחברתיים ולפעול למימושם כחלק מפיתוח לומד עצמאי המנהל את הלמידה והזמן.

צוות בית הספר לומד ומתפתח בהתמדה, על מנת להתמחות בחינוך דור העתיד והמצופה ממנו במאה ה- 21 ולטפח מצוינות אישית – לימודית וערכית, תוך שאנו מעודדים השמעת הקול האישי והייחודי של כל תלמיד ותלמידה.

אנו רואים חשיבות עצומה בבניית תחושת מסוגלות עצמית גבוהה בקרב התלמידים והצוות החינוכי על ידי פיתוח הקשר האישי והאמונה ביכולותיו של התלמיד/ה.

 

ייחודיות בית הספר:

״למידה במרחבי החיים- קשר. בחירה. פנאי״
בית הספר מאמין בתהליכי הוראה ולמידה החושפים את התלמיד/ה למרחבי החיים ואלו האחרונים הופכים להיות חלק מהלמידה הפעילה של התלמיד/ה.

התלמיד/ה לא יכולים ללמוד רק לימודים תיאורטיים, אנו מאמינים שלמידה רלוונטית ומשמעותית מתבצעת גם בתוך בית הספר וגם מחוץ לכתלי בית הספר. הסביבה הטבעית הסובבת את התלמיד.ה היא חלק אינטגראלי ממערך הלמידה האישי.

 

בבית ספרנו אנו מאמינים שבכל תלמיד ותלמידה קיים ניצוץ, סקרנות, רעב ללמידה. כחלק מתהליך מציאת הניצוץ האישי פיתחנו קמפוסי בחירה שהולכים ומשתכללים משנה לשנה. מעבר לתוכנית הלימודים של משרד החינוך, התלמידים בוחרים קורסי בחירה מתוך תחומי עניין מגוונים

תהליך הבחירה מעניק לבוחר/ת תחושת מעורבות, אחריות אישית, שייכות ומחוייבות. הבחירה נובעת מתוך הנעה פנימית וסקרנות של התלמיד/ה, יוצרת מוטיבציה ומגבירה את תחושת המסוגלות של התלמיד/ה.

כמו כן, קורסי הבחירה יוצרים הזדמנויות לתלמידינו ולתלמידותינו להכיר את המורה ברמה האישית- רגשית ולהכיר את העולם החיצוני מעבר לתוכנית הלימודים..

 

מערכת השעות

בתוך מערכת השעות מוקצות שעות רבות לתחומי תוכן הפגתיים (מוזיקה, תכנות, שחמט, מחול, יוגה, אמנות ועוד), כמו גם קורסי בחירה מעולמי תוכן מגוונים.

בית הספר שם דגש בפיתוח מיומנויות של המאה ה-21 הן על ידי חשיפת התלמידים לתוכניות לימוד מתוקשבות ומתקדמות כמו הצפנה ובינה מלאכותית, אקסליום ושילוב תכניות מתוקשבות בתוך תוכנית הלימודים הקיימת.

 

חינוך חברתי- ערכי- קהילתי:

בית הספר רואה את עצמו חלק מקהילה וככזה מקיים פעילויות רבות ומשמעותיות בהן לוקחים חלק משמעותי  תלמידים, הורים, צוות חינוכי ותושבים הגרים בשכונה.

כמו כן, בבית הספר פועלים מספר גופים של תלמידים המובילים יוזמות, שותפים לשיח משמעותי ולקידום רעיונות ואקלים חינוכי מיטבי. מעורבות חברתית ומסירות לאדם הינם הערכים המובילים את העשייה החינוכית ערכית בבית הספר.

בבית ספרנו כל תלמיד/ה יכולים לקחת חלק במועצת התלמידים ,מתקיים פרויקט ״יוצרים שינוי״ לפיו בכל שנה קבוצת ילדים קובעת על השינוי שיתרחש בבית הספר, חונכות , עזרה לקהילה ועוד פרויקטים ייחודיים.

 

בית ספר ״מורדי הגטאות״ הוא בית של כולם!

 

 

לינקים בפוטרדלג על לינקים בפוטר
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד