פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן העמוד תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

בית-ספר "זומר"

חינוך ולדורף

מנהל: אליה אלון

כתובתנו: שד' למדן 1, רמת גן

טלפון: 03-6723409 פקס: 03-6702307

דוא"ל: zomerschool.rg@gmail.com

אתר ביה"ס: https://zomer-waldorf.tik-tak.net/

 

חזון בית הספר:

לצוות המורים בבית הספר זומר שני מקורות השראה עיקריים, האחד נטוע בתרבות ובמורשת היהודית-ישראלית והשני שואב מעקרונות חינוך ולדורף.

לעבודה החינוכית מטרה יסודית – לאפשר לכל תלמיד למצות את מלוא הפוטנציאל האנושי הטמון בו לקראת חיים מלאי הגשמה כאדם בוגר. שאיפתנו היא שכאדם בוגר יוכל ליישם את יכולותיו, מטרותיו וייעודו הייחודי בתרומה רבת משמעות לסביבתנו ולחברה.

 

ייחודיות ביה"ס:

"אמנות שהיא חינוך וחינוך שהוא אמנות"

תכנית לימודים התומכת את התפתחות הילד – תכני הלימוד, דרכי ההוראה, הגישה לילד וסביבת הלימוד מכוונים לתת מענה לשלב ההתפתחותי בו הוא נמצא ולתמוך בו.

לימוד חווייתי אשר פונה אל הילד השלם – לאורך כל שנות החינוך בבית הספר הילד מתפתח בתוך חוויה ועשייה מגוונות, בעלות איכויות וצדדים רבים: בלמידה עיונית, במלאכות, באמנות, במוסיקה ובפעילות חברתית ענפה.

היכרות עמוקה ואישית בין המחנך לתלמיד – למחנך מחויבות ללוות את כיתתו שנים ארוכות. מתוך כך נבנה קשר אישי קרוב, אשר מבוסס על היכרותו העמוקה של המחנך עם תלמידיו ועם משפחותיהם.

 

כיצד מממש בית הספר את תפיסתו הייחודית הלכה למעשה:

  • שיעור מרכזי של היום – כולל חלקים שונים ומגוונים: שירה, דקלום, נגינה, פעילות אמנותית, שיחות ודיון מעמיק, כתיבה יוצרת, המחזה ועוד. כל אלה, בשילוב עבודה קבוצתית של הכיתה, מנסים לפנות לאיכויות רבות ככל האפשר ביישותו של הילד.
  • לימודי אמנות במגוון תחומים: האמנות הופכת לחלק מן התהליך הלימודי, מפרה אותו ומעניקה לו מהשראתה באמצעות ציור ורישום, מוסיקה, דרמה ותנועה.
  • לימודי מלאכה – החל מכיתה א' נלמדות המלאכות כחלק חשוב וחיוני במערכת הלימוד, תוך התאמה לכישוריו ולתודעתו של הילד בגילאים השונים. התאמה זו מתייחסת לחומרי העבודה , אופייה, מטרתה, האווירה בשעת העבודה ולדרך ההנחיה של המורה. החל מכיתה ה' עובדים הילדים בסדנת העץ. מתוך בולי עץ גולמיים, בתהליך של גריעה, הם מעצבים כפות, קערות ועוד.
  • הצגות וחגי חודש – הצגות, הופעות ומפגשים רבים. כל אלה משקפים את תהליך הלמידה, המשלב בתוכו אמנויות במה רבות, ומהווים כלי ביטוי לכיתה וליחיד.
  • טיולים להכרת הארץ – בבית הספר מונהגת תכנית של טיולים רגליים שמטרתה טיפוח הכרתן ואהבתן של הארץ והמורשת, עזרה הדדית, פיתוח עצמאות ויכולות שדאות, היכרות עם מפות טופוגרפיות, לינת שטח, בישול בשטח ועוד.
  • פעילות למען הקהילה – בכיתות הגבוהות, כחלק מפרויקט בנות ובני מצווה, ביקורים מוסיקליים בבית האבות הסמוך, התנדבות בבית מע"ש (תעסוקת יום למבוגרים בעלי צרכים מיוחדים), התנדבות במועדונית, בבית מחסה של בעלי חיים ועוד.

 

פעילויות שיא או פעילויות ייחודיות אחרות:

  • פעילויות קהילתיות – יריד אביב, קבלות שבת משותפות, מקהלה ועוד.
  • ערבים מוסיקליים של תלמידים.
  • מסע רגלי לירושלים בכיתה ז' או ח'.
  • אולימפיאדה – שלושה ימים מרוכזים של פעילות.
לינקים בפוטרדלג על לינקים בפוטר
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד