פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן העמוד תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

בית-ספר "ויצמן"

אמנות ובריאות באחריות

מנהלת: מורן ארמי

כתובתנו: מנדס 55 קרית קריניצי, רמת גן

טלפון: 03-5347299  פקס: 03-5341651

דוא"ל: weitzman@weitzman-rg.org.il

אתר ביה"ס: https://weizman.tik-tak.net/

 

"רק מי שלוקח סיכון והולך רחוק, מגלה עד כמה רחוק הוא יכול להגיע". (אלברט איינשטיין)

חזון ביה"ס:

בית הספר ויצמן הינו בית ובו מתגוררת משפחה אחת גדולה.

בית זה מהווה עמוד שדרה רגשי והתפתחותי עבור כל ילד, המשתייך אליו, תוך שימת דגש על ערכי כבוד האדם, על מוגנות, על מעורבות ונתינה לקהילה, על ניהול אורח חיים בריא ועל עידוד למצוינות ולמימוש הפוטנציאל האישי של כל תלמיד, תוך גילוי חוזקותיו ויכולותיו האישיים.

בית ספרנו מבסס אקלים חברתי אשר מבטיח את תחושת הרווחה האישית והמוגנות של הצוות והתלמידים כאחד.

אנו מאמינים כי לצוות בית הספר ולהורים נכס משותף ואחריות משותפת ולכן אנו רואים בהורים בני ברית.

אנו מעודדים תקשורת חיובית, אותנטית ובונה בין אנשי הצוות לבין הורי תלמידינו ויודעים כי באחריותנו, צוות ביה"ס וההורים, להוות דוגמה אישית לדיאלוג משמעותי בין בתי הספר לקהילה.

 

ייחודיות בית הספר:

בריאות: בית הספר הנו בית ספר המקדם בריאות. בתפיסתנו, אנו רואים חשיבות רבה לשילוב אורח חיים בריא, המושתת על תזונה נכונה ועל ספורט, כחלק בלתי נפרד מהלמידה היומיומית בביה"ס. גוף ונפש הולכים יחדיו וזו הדרך לחנך לערכים, להקנות הרגלים בריאותיים והתנהגותיים, לשפר את האינטראקציה החברתית, לזמן הצלחות לשונות התלמידים ולייצר עבורם הזדמנויות להצלחות לא רק בתחום הלימודי.

אמנויות: אמנויות רבות נלמדות בבית ספרנו ומאפשרות לכל תלמיד למצות את הפוטנציאל הגלום בו. בפריסת מגוון אמנויות, ניתנת הזדמנות לביטוי אישי לכל תלמיד. האמנויות משולבות במערכת השבועית של התלמיד והן חלק בלתי נפרד משגרת היום. שיעורים רבים הנם בהלימה לנושאי מקצועות הליבה ומתחברים בפן נוסף, בפן האמנותי. האמנויות הנלמדות: שחמט, מוסיקה, מחול, תאטרון, אמנות פלסטית, בי"ס מנגן, זוזו, חווה חקלאית, "אימון אישי".

אחריות: אנו מאמינים כי "אחרי המעשים נמשכים הלבבות". עשייה עשויה לעורר אכפתיות ולהביא את האדם ממצב של "מוטלת עליו אחריות" ל "נוטל אחריות". ככל שהחברה תעורר את האדם לגלות אכפתיות כלפי עצמו, כלפי הזולת וכלפי הסביבה, יגדלו מידת העשייה שלו ותרומתו לעצמו, לפרט, לקבוצה, לחברה ולסביבה, ולכן אנו מעודדים את ההתנסות בערך האחריות בתחומים מגוונים ובסביבות שונות: חונכות, שילוב, תפקיד לכל תלמיד, שיח מורה-תלמיד, מועצת תלמידים פעילה ומעורבת, התנדבות, נאמני מחשב וניקיון, "יום גמיש"- למידה בתחנות באחריות התלמיד ועוד...  

*אנו מרבים לארגן ימי שיא בנושאים הקשורים לייחודיות ביה"ס ומשלבים את החוויות בנושאים אלו כחלק משגרת הלימודים.

 

שילוב בבית הספר:

בבית ספרנו חמש כיתות תקשורת בשכבות א', ב', ג', ז'. כיתות התקשורת הינן כיתות לחינוך מיוחד, אשר מיועדות לתלמידים, המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי. הכיתות מזמנות למידה בסביבה בטוחה, מוגנת ומותאמת לצורכי התלמידים כחלק מהמערך הבית-ספרי הרגיל על כל מאפייניו והתרבות הייחודית לו. אנו מאמינים, כי כיתות אלו הן חלק בלתי נפרד מהמארג הבית ספרי המושתת על סביבה הדוגלת בערכי השוויון, כבוד האדם, ואחריות הדדית.                                                                                                 

תלמידי כיתות התקשורת משתלבים בכיתות החינוך הרגיל לאורך כל השנה הן לימודית- עפ"י יכולותיהם, והן חברתית. התלמידים מקבלים את הילדים המשולבים בצורה נעימה, מכילה וטבעית, אשר נותנת להם את האפשרות להשתלב באופן מיטבי . כמו כן, מתקיים שילוב הפוך בו תלמידי כיתות החינוך הרגיל משתלבים בפעילויות ייחודיות בכיתות התקשורת: שיעורי בישול, משחקים חברתיים, ימי הולדת, קבלת שבת והפסקות.

 

לביה"ס סביבות ומרחבי למידה ייחודיים:

כיתות מתוקשבות- בכל כיתות ביה"ס מחשב ומקרן, התורם ללמידה משמעותית, עדכנית וחווייתית.

מרכז פרטני- חלל חדשני, נעים ומזמין, המחולק למספר חדרים לשימוש למידה פרטנית וטיפולים שונים.

מרחב א-ב- המותאם לתלמידי כיתות א-ב, הכולל פינות משחקים, לוחות פעילים, מקומות ישיבה קבוצתיים ואפשרויות רבות ללמידה חווייתית.

שני חדרי מחשבים, המצוידים במחשבים חדשים, מקרן ולוחות פעילים.

מעבדת מדעים חדשנית ומצוידת, המאפשרת ביצוע ניסויים ושימוש בטכנולוגיות חדשניות.

חדר כנסים- חלל המאפשר כינוס של כיתה/שכבה לפעילויות שונות.

אולם ספורט חדש, יפה ומרוהט בכל הנדרש לשיעורים מהנים.

למידה חווייתית: בביה"ס תכניות רבות המשלבות למידה והנאה גם יחדיו:

"מורה-הורה מומחה", "חימום בוקר", "בוקר מה נשמע", מעגלי שיח, "שישי אישי" עם מנהלת ביה"ס, "שיר השבוע", "שיח הורים פתוח", "לוח ההצלחות", תכנית "רמזור" ועוד...

לינקים בפוטרדלג על לינקים בפוטר
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד