פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן העמוד תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

בית-ספר "ויצמן"

גוונים של שילוב

מנהלת: מורן ארמי

כתובתנו: מנדס 55 קרית קריניצי, רמת גן

טלפון: 03-5347299  פקס: 03-5341651

דוא"ל: weitzman@weitzman-rg.org.il

אתר ביה"ס: https://weizman.tik-tak.net/

"כל מה שילד צריך זה מבוגר אחד שיאמין בו" (הרב קרליבך).

חזון ביה"ס:

בית הספר ויצמן הינו בית ובו מתגוררת משפחה אחת גדולה. בית זה מהווה עמוד שדרה רגשי והתפתחותי עבור כל ילד, המשתייך אליו, תוך שימת דגש על ערכי כבוד האדם, על מוגנות, על מעורבות ונתינה לקהילה, על ניהול אורח חיים בריא ועל עידוד למצוינות ולמימוש הפוטנציאל האישי של כל תלמיד, תוך גילוי חזקותיו ויכולותיו האישיים.

בית ספרנו מבסס אקלים חברתי אשר מבטיח את תחושת הרווחה האישית והמוגנות של הצוות והתלמידים כאחד. אנו מאמינים כי לצוות בית הספר ולהורים אחריות משותפת, ולכן אנו רואים בהורים בני ברית.

אנו מעודדים תקשורת חיובית, אותנטית ובונה בין אנשי הצוות לבין הורי תלמידינו, ויודעים כי באחריותנו, צוות ביה"ס וההורים, להוות דוגמה אישית לדיאלוג משמעותי בין ביה"ס לקהילה.

עקרון פדגוגי: בית ספר ויצמן הנו בית ובו כל אחד יחיד ומיוחד. בית הנותן מענה רגשי וחברתי, ומטפח למידה רב תחומית במטרה להצמיח חברה מודעת, מכילה ומשלבת.

ייחודיות בית הספר: גוונים של למידה- למידה רב תחומית, חדשנית ומגוונת. גוונים של חזקות- טיפוח החזקות האישיות של הלומד, המלמד ומימוש עצמי. גוונים של שילוב- בבית ספרנו חמש כיתות חינוך מיוחד. כיתות החינוך המיוחד הינן כיתות תקשורת בהן לומדים תלמידים, המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי. אנו רואים בשילוב התלמידים בבית ספרנו ערך עליון. מטרות השילוב הן בגדר WIN WIN, המשלבים והמשולבים מרוויחים מעצם השילוב, וככל שהשילוב מיטבי, הרווח כפול. הילדים המשלבים מתחנכים לערכי הסובלנות, קבלת האחר והשונה, נתינה אמתית ועוד. הילד המשולב נחשף להתנהגויות נורמטיביות לילדים בני גילו, מפתח את חזקותיו ומרגיש אהוב ומחוזר.

השילוב מתבטא במספר אופנים: שילוב חברתי בהפסקות ובכל פעילויות השכבה בבית הספר ובשעות אחה"צ, שילוב לימודי בכתה המקבילה, שילוב רגשי בקבוצות חברתיות, שילוב הפוך (שילוב תלמידים מהכיתות המקבילות בכיתת החינוך המיוחד), חונכות ועוד.

 מענים ייחודיים:                                                                                                

בית ספרנו שם דגש על מתן מענים רגשיים ולימודיים לחיזוק החוסן הנפשי של תלמידינו בכדי לאפשר פניות ללמידה מיטבית. מענים כגון: שעות העצמה בתחום האמנויות, קבוצות חברתיות למתן כלים ומיומנויות חברתיות ורגשיות, תכניות העשרה מגוונות, שעות פרטניות במקצועות הליבה, מנתחות התנהגות, תכניות מצוינות במתמטיקה ובאנגלית, תכניות למיניות בריאה ותכניות להעצמה אישית של הלומדים.

כמו כן, במסגרת המערכת הכיתתית נלמדים שיעורי העשרה מגוונים, כגון: מוסיקה, מחול, אומנות, בישול, שחמט, גינון, מהנדסים צעירים, בית ספר מנגן, דיבייט, אקסליום, קוד פלוס, פיתוח אפליקציות, אנגלית וערבית מדוברת, חוק ומשפט, קולנוע ועוד.

בית ספרנו משתתף בכל תחרויות הספורט בעיר ורואה חשיבות רבה בספורט כחלק מהיותנו בית ספר מקדם בריאות מתמיד.

מרחבי למידה מגוונים:                                                                                       

גג ירוק- שיעורי גינון ע"י מתמחה בגינון טיפולי.

פוד טראק- שיעורי בישול, המתקיימים בחצר בית הספר בתוך מטבח ייחודי ומאובזר.

סטודיו למחול- שיעורי מחול נלמדים בקבוצות קטנות בחלל ייחודי.

ספרייה- רצפה אינטראקטיבית המאפשרת תהליכי הוראה ולמידה בשילוב משחק ותנועה.

חדר מוסיקה- שיעורי מוסיקה נלמדים בכיתת לימוד, המיועדת לשיעורים אלה.

מרכז פרטני- חלל חדשני, נעים ומזמין, המחולק למספר חדרים לשימוש למידה פרטנית וטיפולים שונים.

מרחב א-ב- המותאם לתלמידי כיתות א-ב, הכולל פינות משחקים, לוחות פעילים, מקומות ישיבה קבוצתיים ואפשרויות רבות ללמידה חווייתית.

חצר א-ב- חצר נפרדת המאובזרת במשחקי רצפה, המזמינים אינטראקציה חברתית.

לינקים בפוטרדלג על לינקים בפוטר
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד