פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

בית-ספר "הלל"

מקדם שפות ותרבויות

מנהלת: ענת קונקול

כתובתנו: רח' הגלגל 44, רמת גן

טלפון: 03-6185285  פקס: 03-5784885

דוא"ל: hillel.ramatgan@gmail.com

אתר ביה"ס: https://hilel.tik-tak.net

 

"כשאנו מכירים תרבויות אחרות, אנחנו מסוגלים לראות את התרבות שלנו. כשאנו מכירים אנשים אחרים, אנחנו מסוגלים להכיר את עצמנו, אנחנו לומדים מהניגודים.." (אלברטו טורס בלינדה)

 

חזון ביה"ס:

בית ספר הלל חותר לפיתוח מצוינות לימודית חברתית וערכית של כל ילדה וילד. מחנך לאורם של ערכים הומניסטיים, יהודיים ואוניברסליים ומטפח הכרות ושותפות עם תרבויות בעולם.

 

ייחודיות ביה"ס:

"לומדים עולם מגלים אדם" - אנו מאמינים שהכרות עם החוויה האנושית על גווניה השונים, בתרבויות שונות, תוך התנסות והתייחסות להקשרים חברתיים, אמנותיים, היסטוריים, כלכליים וכד', מקדמת את ערך הפלורליזם, מרחיבה דעתם של הילדים, מעשירה את עולמם, מעמיקה את פתיחותם ל'שונה" ומסייעת בעיצוב זהותם האישית ובחיזוק תחושת השייכות שלהם למורשתם ומדינתם.

בית ספרנו מקדם לימודי שפות ותרבויות המפתחים חשיבה ומיומנויות למידה, עוסקים במגוון נושאים מתחומים שונים. נושאים המהווים אמצעי ביטוי של תרבויות שונות ומאפשרים ביטוי אישי של כל ילדה וילד והעצמה של כישרונותיהם ויכולותיהם.

 

כיצד מממש בית הספר את תפיסתו הייחודית הלכה למעשה:

  • בכל שכבת גיל חוקרים התלמידים בצוותא לעומק מושג מפתח בהקשר לתרבויות שונות.
  • בלימודי תרבות משולבים מגוון לימודי העשרה והרחבה כגון דרמה, מחול, קרקס, מוסיקה, אופנה בראי התרבות, מדעים ואשכולות חשיבה.
  • לימודי שפות כמו: ספרדית, איטלקית, ערבית ואנגלית
  • התלמידים שותפים בפרויקט "גלוב" הבינלאומי הפועל בחסות NASA ומעודד למידה פעילה במדעים בהקשר סביבתי. התלמידים אוספים נתונים על תופעות מזג האוויר ומכניסים לאתר גלוב העולמי, תוך הידוק קשרים עם בתי ספר ממגזרים שונים בארץ ובעולם.

 

פעילויות שיא או פעילויות ייחודיות אחרות:

  • בית הספר פיתח מודל ייחודי- ש"י (שעת ילד) אשר בבסיסו עומדת ההבנה ש"כל מה שילד צריך הוא מבוגר אחד שיאמין בו" (קרליבך). אנשי צוות נפגשים כל שבוע עם תלמידים ותלמידות ומעניקים להם מקום ייחודי משלהם המעצים אותם ומחזק את תחושת הערך העצמי שלהם.
  • בית הספר יזם הפיכתו של "הר הארנבות" הממוקם בסמוך לבית הספר ל"אתר טבע" עירוני ראשון ברמת גן. בית הספר מאמץ את ההר, מקיים בו למידה חקרנית על בעלי חיים וצמחים ומשלב לימודי סביבה בשיתוף מוזיאון האדם והחי. התלמידים וההורים שומעים מגוון רחב של הרצאות מומחים, עורכים תצפיות ופעילויות ולומדים במתחם ההר.
  • בית הספר משתתף במגוון רחב של פעילויות בשיתוף גופים אקדמיים ואמנותיים התלמידים מציגים בתערוכות אמנות, משתתפים בתחרויות דיבייט בארץ ובעולם, בתחרויות כתיבה, מציגים בפרויקטים מדעיים של מכון ויצמן ועוד.

ילדים מכל מקום, לכולם אותו חלום!

לינקים בפוטר
דלג על לינקים בפוטר
nagish
עבור לתוכן העמוד