פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן העמוד תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

בית-ספר "הלל"

מקדם שפות ותרבויות

מנהל: יורם בר-קובץ

כתובתנו: רח' הגלגל 44, רמת גן

טלפון: 03-6185285  פקס: 03-5784885

דוא"ל: hillel.ramatgan@gmail.com

אתר ביה"ס: https://hilel.tik-tak.net

 

"כשאנו מכירים תרבויות אחרות, אנחנו מסוגלים לראות את התרבות שלנו. כשאנו מכירים אנשים אחרים, אנחנו מסוגלים להכיר את עצמנו, אנחנו לומדים מהניגודים.." (אלברטו טורס בלינדה)

 

חזון ביה"ס:

בית ספר הלל חותר לפיתוח מצוינות לימודית חברתית וערכית של כל ילדה וילד. מחנך לאורם של ערכים הומניסטיים, יהודיים ואוניברסליים ומטפח הכרות ושותפות עם תרבויות בעולם.

 

ייחודיות ביה"ס:

"לומדים עולם מגלים אדם"- אנו מאמינים שהכרות עם החוויה האנושית על גווניה השונים, בתרבויות שונות, תוך התנסות והתייחסות להקשרים חברתיים, אמנותיים, היסטוריים, כלכליים וכד', מקדמת את ערך הפלורליזם, מרחיבה דעתם של הילדים, מעשירה את עולמם, מעמיקה את פתיחותם ל'שונה" ומסייעת בעיצוב זהותם האישית ובחיזוק תחושת השייכות שלהם למורשתם ומדינתם.

בית ספרנו מקדם לימודי שפות ותרבויות המפתחים חשיבה ומיומנויות למידה, עוסקים במגוון נושאים מתחומים שונים. נושאים המהווים אמצעי ביטוי של תרבויות שונות ומאפשרים ביטוי אישי של כל ילדה וילד והעצמה של כישרונותיהם ויכולותיהם.

הכרה התרבויות השונות מפתחת בוגרים אמפתיים הרגישים לשונות בין בני האדם.

 

כיצד מממש בית הספר את תפיסתו הייחודית הלכה למעשה:

·        בכל שכבת גיל חוקרים התלמידים בצוותא לעומק מושג מפתח בהקשר לתרבויות שונות.

·        בלימודי תרבות משולבים מגוון לימודי העשרה והרחבה כגון:

דרמה, מחול, קרקס, מוסיקה, אופנה בראי התרבות, מדעים ואשכולות חשיבה.

·        לימודי שפות: ספרדית, איטלקית, ערבית ואנגלית

·        התלמידים שותפים בפרויקט "גלוב" הבינלאומי הפועל בחסות NASA ומעודד למידה פעילה במדעים בהקשר סביבתי. התלמידים אוספים נתונים על תופעות מזג האוויר ומכניסים לאתר גלוב העולמי, תוך הידוק קשרים עם בתי ספר ממגזרים שונים בארץ ובעולם.

 

פעילויות שיא או פעילויות ייחודיות אחרות:

·        בית הספר דוגל באקטיביזם, בהכרה כי האחריות על החברה מוטלת על כתפי כולנו. בית הספר רואה עצמו כמי שיכול להוות גורם משמעותי בהפיכת החברה הישראלית למקום טוב יותר וצודק יותר.

·        בית הספר מחנך לשוויון מגדרי ולשוויון ערך האדם.

·        בית הספר יזם הפיכתו של "הר הארנבות" הממוקם בסמוך לבית הספר ל"אתר טבע" עירוני ראשון ברמת גן. בית הספר מאמץ את ההר, מקיים בו למידה חקרנית על בעלי חיים וצמחים ומשלב לימודי סביבה בשיתוף מוזיאון   האדם והחי. התלמידים וההורים שומעים מגוון רחב של הרצאות מומחים, עורכים תצפיות ופעילויות ולומדים במתחם ההר.

·        בית הספר משתתף במגוון רחב של פעילויות בשיתוף גופים אקדמיים ואמנותיים התלמידים מציגים בתערוכות אמנות, משתתפים בתחרויות דיבייט בארץ ובעולם, בתחרויות כתיבה ומציגים בפרויקטים מדעיים של מכון ויצמן.

 

ילדים מכל מקום, לכולם אותו חלום!

 

לינקים בפוטרדלג על לינקים בפוטר
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד