פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

בית-הספר "הגפן"

פותח צוהר לדיפלומטיה
שגרירים צעירים לעולם

מנהלת: ענת ליס

כתובתנו: רחוב בנימין 28 רמת-גן

טלפון: 03-7529092 פקס: 03-6133059

דוא"ל: hagefen.rg@gmail.com

אתר ביה"ס:https://hagefen.tik-tak.net  

 

חזון בית-הספר:

בית הספר "הגפן" לדיפלומטיה מחנך בוגרים להשתמש בכלים דיפלומטיים מעשיים ולהשתלב כמנהיגי דור העתיד של מדינת ישראל. בעלי יכולת התבטאות בסיטואציות רטוריות מגוונות. בעלי תודעה ישראלית וגלובאלית, הרואים את מחויבותם לקידום ההידברות והשיתופיות בין קהילות שונות בעולם וכן תורמים ופועלים לקידום ההסברה החיובית של מדינת ישראל.  בעלי ערכים של אקטיביזם חברתי, כישורי מנהיגות ורצון להשפיע ולעצב את סביבתם תוך כיבוד דעתם של האחרים והשונים ושמירה על החוקים ועקרונות המשטר הדמוקרטי. בעלי תודעה סביבתית, הפועלים ליישום ערכי קיימות בסביבה הקרובה ובסביבה הגלובאלית.

ייחודיות ביה"ס:

בבית הספר "הגפן" לדיפלומטיה, נלמדים בנוסף לתוכנית הליבה המחייבת של משרד החינוך, שיעורים ייחודיים כגון:

  • דיבור בציבור -  תכנית להוראת מיומנויות רטוריקה שיח ופרזנטציה.  רכישת כלים מתקדמים המגדילים את יכולת ההשפעה בסיטואציות שונות, ניהול רושם ראשוני והצגה עצמית, תרבות דיון ומיומנויות ליצירת דיאלוג ושיח, התמודדות עם שאלות, שיפור מיומנויות הקשבה, כלים לבניית והצגת פרזנטציית ככלי המסייע להעביר מסר .
  • פרויקטים בינלאומיים - תלמידי בית-הספר משתתפים במגוון רחב של פרויקטים בינלאומיים בשפה האנגלית. ביניהם: Pen Pal התכתבות עם בית ספר בטיוואן, TEC4SCHOOLS  שיח דבור עם תלמידים במדינות שונות בעולם בנושא היסטוריה וגיאוגרפיה תוך היכרות עם קהילות שונות, ועוד.
  • מנהיגות דיבייט באנגלית והוראת אנגלית מדוברת - דיון מובנה בשאלות ציבוריות ואקטואליות בשפה האנגלית. ההנחה היא כי בני נוער בישראל, הרוצים להשתלב בדיפלומטיה הציבורית בעולם הגלובאלי צריכים לפתח את יכולותיהם בדיבור בציבור והשתתפות בתחרויות דיבייט בינלאומיות בשפה האנגלית.
  • מסביב לעולם - תכנית ייחודיות להוראת הגיאוגרפיה מסביב לעולם בשילוב אמנות, דרמה ובישול בלמידה חווייתית ומשמעותית.

מימוש התפיסה החינוכית  בבית-הספר הלכה למעשה באמצעות:

הוראת דיפלומטיה באמצעות מגוון רחב של שיעורי העשרה: הוראת רטוריקה, דיבייט עברית, דיבייט באנגלית, אנגלית מדוברת וכן באמצעות השתתפות בפרויקטים בינלאומיים.

פעילויות שיא חווייתית - ימי שיא בדגש על שגרירים צעירים, חגיגות בינלאומיות, ימי שפות ואירוח משלחות מהעולם. 

גינה אקולוגית - חינוך סביבתי רחב, חינוך לקיימות בדגש על פעילות בינלאומית וישראליים לשמירה על כדור הארץ והסביבה הטבעית.

לינקים בפוטר
דלג על לינקים בפוטר
nagish
עבור לתוכן העמוד