פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן העמוד תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

תכניות מרכזיות לשנת הלימודים

  • ליווי וייעוץ בתהליך יישום רפורמת המקיפות בחינוך העל-יסודי. מערכת החינוך ברמת-גן נערכת לביצוע רפורמה מהותית: ארגונית, פדגוגית וערכית. במסגרת הרפורמה מתוכנן בטווח של השנים הקרובות מעבר למתכונת של שלושה עד ארבעה מקיפים גדולים בעיר עם אזורי רישום המשויכים לכל תיכון. כל תיכון נותן מענה מיטבי לאוכלוסייה הטרוגנית של תלמידים מאזור הרישום שלו. מחלקת תכנון ובקרה מלווה את יישום הרפורמה בהיבטים של ריכוז וניתוח נתונים, תיעוד וייעוץ לתכנון ולהובלת השינוי.
  • הבניית תכנית רצפים מיטבית בין היסודי לתיכון. מחלקת תכנון ובקרה מסייעת בהבניית תהליך מיטבי של רצף לימודי, תקשורת בין צוותי ההוראה ותהליכי הערכה לימודיים בין התיכונים לבתי הספר היסודיים וזאת על מנת את ההצלחה של תלמידים במעבר ובהשתלבות בהם.
  • ליווי להטמעת מערכות מידע חכמות: "תיק תלמיד", "תיק מוסד", בקרת פרויקטים ממוחשבת. לאור הגודל והמורכבות של אגף החינוך עולה החשיבות של מערכת מידע אגפית ממוחשבת המבוססת על טכנולוגיות חדישות להפקת מידע ניהולי ותפעולי בכל הרמות הנדרשות. מחלקת תכנון ובקרה מסייעת להטמיע מערכות מידע המתאימות לצרכים ולמאפיינים הייחודיים של אגף החינוך: "תיק מוסד" ו"תיק תלמיד". כמו כן, בשיתוף אגף מערכות מידע, המחלקה מפתחת ומיישמת מערכת בקרה ממוחשבת לתוכניות חינוכיות המתוקצבות ע"י העירייה.
  • פיתוח התכנית האסטרטגית של אגף החינוך
  • אגף החינוך גיבש בשנה"ל תשע"ה חזון חדש, בשנה"ל תשע"ו נעשתה עבודה בהובלת המחלקה להגדרת מטרות רב-שנתיות ולגיבוש דרכי פעולה רב-שנתיות ליישום המטרות. בשנה"ל תשע"ז הטמיעה המחלקה את דרכי הפעולה שנבחרו בתוכניות העבודה.
  • הובלת פיילוט "חינוך מוביל התחדשות עירונית" באשכול א' צפון העיר בשיתוף עם התוכנית האסטרטגית העירונית.
  • מחקר פעולה על יישום טכנולוגיות חדשות בהוראה ובלמידה במוסדות החינוך בעיר בשיתוף עם מחלקת תקשוב וה-HUB החינוכי.
לינקים בפוטרדלג על לינקים בפוטר
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד