פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

נתוני הישגי החינוך העל יסודי תשע"ו

נתוני הישגים בתמונה החינוכית של החינוך העל יסודי תשע"ו – רמת גן בהשוואה רב שנתית וביחס לממוצע הארצי

 

רמת גן מובילה באחוזי הזכאות לבגרות גם בתשע"ו בקרב הערים הגדולות:

בין הערים הגדולות אפשר למצוא את רמת גן עם 89.4% זכאים לבגרות (כולל חינוך מיוחד), את אשקלון (77.6%), ראשון לציון (76.6%), חיפה (76.1%), חולון (74.3%), נתניה (72.8%), תל אביב-יפו (72.2%), באר שבע (70.5%) וירושלים עם 42.8%.

אחוז זכאות לבגרות – כולל חינוך מיוחד

ארצי תשע"ו

תשע"ו

תשע"ה

תשע"ד

66.2

89.4

89.4

88.1

 

אחוז זכאות לבגרות – ללא חינוך מיוחד

ארצי תשע"ו

תשע"ו

תשע"ה

תשע"ד

66.2

90.7

90.5

89.4

 

שיפור משמעותי באיכות תעודות הבגרות

בשנים האחרונות הרשויות המקומיות החזקות ובתי הספר המובילים מתמודדים בחזית של איכות תעודות הבגרות. תעודות בגרות מצטיינות בדגש מיוחד על 5 יח' מתמטיקה מהוות כרטיס כניסה ליחידות העלית הטכנולוגיות בצבא ולמסלולים היוקרתיים באקדמיה.

במערכת החינוך ברמת גן מתקיימת עשייה אינטנסיבית  לעידוד ותמיכה בתלמידים ובמורים להשגת תעודות בגרות תחרותיות ואיכותיות והתוצאות ניכרות:

 

אחוז תעודות בגרות הכוללות מתמטיקה 5 יח"ל

ארצי תשע"ו

תשע"ו

תשע"ה

תשע"ד

11.4

22.1

18.3

18.6

 

בתשע"ו חל גידול משמעותי באחוז מקבלי תעודות הבגרות הכוללות מתמטיקה 5 יח' ברמת גן. נושא  העלאת מס' התלמידים הניגשים להיבחן ב5 יח' מתמטיקה עומד במרכז המדיניות של שר החינוך ומשרד החינוך השקיע מאמצים ומשאבים רבים ברמה הארצית שהניבו שיפור של 1% בהישגים  מתשע"ה לתשע"ו (שיפור של על רקע זה ניתן להעריך את ההישג הגדול של רמת גן בעליה של 2.8%.

 

אחוז תעודות בגרות הכוללות אנגלית 5 יח"ל

ארצי תשע"ו

תשע"ו

תשע"ה

תשע"ד

33.1

68

65.3

63.1

 

אחוז הזכאים לתעודות בגרות הכוללות אנגלית 5 יח"ל הנו יותר מכפול מהממוצע הארצי ונמשכת מגמת השיפור הרב שנתית. יותר משני שליש מתלמידי העיר מסיימים את לימודיהם ברמה של 5 יחידות אנגלית, יותר מבכל עיר גדולה אחרת בארץ.

 

אחוז תעודות בגרות מצטיינות: נוסחה א'- 30 יח' לפחות עם 5 מת' ו-4 אנגלית וציון ממוצע 90 ומעלה, נוסחה ב': 25  יח'  לפחות עם 5 מת + 5 אנגלית + ציון ממוצע 95 ומעלה

ארצי תשע"ו

תשע"ו

תשע"ה

תשע"ד

7.5

16.3

15

14.2

 

אחוז מקבלי תעודות בגרות מצטיינות הנו יותר מכפול מהממוצע הארצי וגם בנושא זה נמשכת מגמת השיפור הרב שנתית. תעודת בגרות מצטיינת הנה "קרש קפיצה" לתלמידים למסלולי המשך מבוקשים בצבא ובאקדמיה.

 

אחוז נשירה

ארצי תשע"ו

תשע"ו

תשע"ה

תשע"ד

1.5

0.2

0.4

0.4

 

אחוז הנשירה במערכת החינוך ברמת גן הנו מזערי (שביעית מאחוז הנשירה הארצי) כאשר בתשע"ו כ-10 תלמידים בלבד מוגדרים כנושרים מקרב כ 5,000 תלמידים בשכבות י' – יב'. כשמשקללים את אחוז הזכאות הגבוה לבגרות ולתעודות איכותיות עם אחוז הנשירה האפסי מתקבלת תמונה של מערכת חינוך המצטיינת בשתי הקצוות של העשייה החינוכית.

 

4 בתי"ס תיכונים בעיר זכו השנה בפרס משרד החינוך לערכים ומצוינות

4 בתי"ס תיכונים בעיר רמת גן (מבין 10 בתי"ס התיכונים בעיר)  זכו בשנת תשע"ז בפרס משרד החינוך לתיכון מצטיין ערכי, חברתי ולימודי המזכה את מורי בתי הספר בתגמול כספי. הפרס מוענק כחלק מהסכם "עוז לתמורה" עם המורים בחטיבות העליונות ומטרתו לעודד ולתגמל מצויינות.

בחירתם של בתי הספר התקבלה על סמך חישובם של שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים כמו ציונים, גיוס לצה"ל, מניעת נשירה ועוד. בתי הספר נבחרו במסגרת קבוצת התייחסות של נתונים דומים סוציוקונומיים ולימודיים.

50% מתקציב התגמול מוענק על התקדמות ביחס לשנה הקודמת ו50% מוענק על הישגים בולטים בשנה הנבדקת.

בתי הספר הזוכים בפרס השנה הם: אולפנת הרוא"ה, תיכון בליך, אורט אבין, ישיבה תיכונית בנים

זו השנה החמישית לפרס. בשנים הקודמות זכו מרבית התיכונים בעיר. ראויים לציון מיוחד אולפנת הרוא"ה, ישיבה תיכונית ותיכון אוהל שם שזכו בפרס פעמיים.

 

תיכונים מצטיינים בהישגים לימודיים בשנה"ל תשע"ו

התיכונים בליך ואהל שם נמצאים בעשירייה הראשונה של התיכונים העירוניים המצטיינים בארץ

תיכון בליך: 98.15% זכאות לבגרות, מתוכם 19.5% זכאות לתעודות בגרות מצטיינות

תיכון אהל שם: 97.7% זכאות לבגרות, מתוכם  21.9% זכאות לתעודות בגרות מצטיינות

אולפנת הרא"ה במקום טוב בעשירייה הראשונה של האולפנות והישיבות בארץ 96.3% זכאות לבגרות, מתוכם 44% זכאות לתעודות בגרות מצטיינות

לינקים בפוטר
דלג על לינקים בפוטר
nagish
עבור לתוכן העמוד