פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

ברכת עירית רמת-גן ואגף החינוך

הורים וילדים יקרים,

 

שמח ונרגש לברך את ילדיכם שיצטרפו בשנת הלימודים הבאה למערכת החינוך היסודי בעיר.

היום הראשון בכיתה א' נחקק בליבו של כל אחד ואחת מאתנו כיום מרגש במיוחד ונשאר נצור בליבנו לאורך שנים. 

"ילדים הולכים למקום שבו יש התרגשות ונשארים במקום שבו יש אהבה"  (זיגלר)

ועל כן, אנו רואים בעיר חשיבות ומשמעות רבה לשמר את חווית היצירה ושמחת הלמידה.

העיר רמת גן פורצת דרך בתחום החינוך וחורטת על דגלה חדשנות, ערכיות ויזמות ומאפשרת לכל תלמיד שוויון הזדמנויות למימוש כישוריו וחלומותיו.

נמשיך להשקיע בפיתוחה וקידומה של מערכת החינוך ונמשיך להציבה במקום הראשון בסדר העדיפות  העירוני.

אנו קשובים לתושבים ומזהים את הצרכים הייחודים בכל עת. בימים אלו, ימי תקופת הקורונה, סיפקנו מחשבים לטובת הלמידה מרחוק למשפחות  שידן אינה משגת. אנו מאמינים היום, יותר מתמיד, בערבות הדדית וזו דוגמה אישית שאנו כרשות יכולים להעניק לתלמידינו.

הורים נכבדים,

בפורטל החינוך תוכלו להתרשם מהעשייה הרב גונית בבתי הספר והתכניות הייחודיות ותמצאו פירוט על הליכי הרישום למוסדות החינוך בעיר.

אני מאמין, כי כל בחירה שתעשו תקנה לילדיכם את הכלים והמיומנויות המיטביים להמשך צמיחה והתפתחות.

אני מאחל לכם ולילדיכם בריאות איתנה ושנת לימודים מוצלחת.

 

כרמל שאמה הכהן                      
ראש העיר

  

 

 

דבר אגף החינוך 

הורים יקרים, 

אנו מקדמים בברכה את ילדיכם המצטרפים בשנת הלימודים הבאה עלינו לטובה למערכת החינוך היסודי בעירנו. אנו מייחסים חשיבות מכרעת לשנות הלימוד בגילאי היסוד, שנים בהן חווים הילדים באופן העוצמתי ביותר את יכולותיהם הלימודיות, הרגשיות והחברתיות כמו גם את תחושת המסוגלות שלהם, הזהות האישית הייחודית להם ואף את תחושת השייכות לקהילתם. חוויות שישפיעו עליהם ויישאו אותן להמשך דרכם האישית והמקצועית.

לאור זאת, מקדישים עיריית רמת-גן ואגף החינוך, משאבים רבים הבאים לידי ביטוי במספר תחומים בהם אנו פועלים.

העירייה פועלת בתחום התשתיות והבינוי ליצור מרחבי למידה המותאמים לצרכי העידן העכשווי. סביבות למידה עם תשתיות דיגיטליות, מרחבי למידה חווייתיים ומכבדים. אגף החינוך מקצה שעות עירייה תוספתיות לטובת בתי הספר היסודיים לשיעורי העשרה בתחומי הספורט, המוזיקה, המדעים ופיתוח החשיבה, כמו גם שעות תגבור המהוות תוספת לשעות הליבה המוקצות לבתי הספר על ידי משרד החינוך.

אנו מפעילים תכניות חינוכיות נוספות לאורך היום בתחומי המדעים, האמנויות והספורט, כגון: תכנית זום למצוינות מדעית, מועדון ספורט בית ספרי ועידוד ליטול חלק פעיל בתנועות נוער ופעילויות של מנהיגות חינוכית צעירה. בתי הספר היסודיים מאופיינים בייחודיות בית ספרית, המאפשרת יצירת ציר פדגוגי מיוחד לכל בית ספר. תכנית זו מסייעת להתפתחות של עשייה קהילתית, תחושת גאוות יחידה והתחדשות פדגוגית מתמדת. השקעת המשאבים בשילוב עשייה מקצועית ומסורה של צוותי החינוך יוצרות התחדשות של מערכת החינוך הבאה לידי ביטוי בהעצמת הידע וההישגים ובהקניית מיומנויות וכישורים המותאמים לנדרש מהלומד/ת במאה ה-21. כל זאת לצד תכניות חברתיות לחיזוק נורמות התנהגויות ערכיות וזיקה לעם ולמדינה.

חוברת זו מביאה בפניכם ההורים את המידע הרלוונטי לגבי מוסדות החינוך בעיר, על מאפייניהם וייחודם, מפרטת לגבי זרמי החינוך הקיימים בעיר בהלימה להנחיות משרד החינוך ומסלולים ייחודיים בבתי הספר. בחוברת זו תמצאו את נהלי הרישום הרלוונטיים לכיתות א'.

אנו מתכבדים להגיש לכם חוברת מידע זו ומאחלים לכם ולילדיכם שנות לימוד פוריות ומהנות במערכת החינוך העירונית.

בברכה ובהצלחה,

 

אורית איתיאל
מנהלת אגף החינוך
לינקים בפוטר
דלג על לינקים בפוטר
nagish
עבור לתוכן העמוד