פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

סמינר עלייה לישראל - רמת גן על המפה

בחודש נובמבר של שנת 2015 התקיימו שני סמינרים לעידוד עלייה בסנט פטרבורג ומוסקבה שברוסיה. נציגת מחלקת עלייה וקליטה של עריית רמת גן נשלחה מטעם הרשות המקומית על מנת לתת מידע לעולים פוטנציאליים בסמינרים ולספר על האפשרויות הרבות העומדות בפני העולים שיבחרו להגיע לרמת גן.  

ראשון מבין שניים, הסמינר בסנט פיטרבורג התקיים ב-22.11, כאשר כ100 משתתפים הגיעו ליום שלם של מפגשים עם נציגי ערים, נציגי משרד הקליטה והסוכנות היהודית. עריית רמת גן היוותה מוקד משיכה בסמינר, היות ורבים מהמשתתפים מעוניינים לעלות לעיר. העולים הפוטנציאליים קיבלו מענה בכל נושאי העלייה לעיר, התחברו לרשתות החברתיות של העיר והיחידה וראו סרטי תדמית אשר הציגו את רחובות העיר ותושביה.  

כאמור, הסמינר השני אשר ארך שלושה ימים התקיים בפאתי העיר מוסקבה בין ה-27.11 ל-29.11. לסמינר הגיעו משפחות רבות מהמחוז וכמות המשתתפים הגיעה ל250 נפשות. בסמינר השתתפו נציגי משרד הקליטה, משרד התעסוקה, הסוכנות היהודית ועיריית רמת גן. את הסמינר סיכם יושב ראש הסוכנות היהודית, מר נתן שירנסקי. אל אף הביקוש הגדול של ערים רבות בארץ, רמת גן הייתה העיר היחידה אשר הצליחה לשלוח נציגה לסמינר החשוב במוסקבה. גם בסמינר זה, הוצגו שירותים הניתנים לעולים בעיר והוקרן סרט אשר מציג את החיים ברמת גן.   

לסיכום, יש להדגיש את החשיבות הרבה של הסמינרים הללו בעידוד העלייה לעיר, משפחות רבות אשר לא ידעו לאן לעלות לארץ החליטו להגיע לרמת גן בגלל המידע שקיבלו בסמינר. יש לציין שמדובר במשפחות צעירות, עמידות ומשכילות אשר מעוניינות להשתקע בישראל וברמת גן ולהפוך לחלק מהחברה הישראלית. אנו שמחים על ההשתתפות של רמת גן בסמינרים הללו ומצפים להגיע לעוד מפגשים עם עולים ברחבי העולם ולהראות שרמת גן היא על המפה! 

לינקים בפוטר
דלג על לינקים בפוטר
nagish
עבור לתוכן העמוד