פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

בית-ספר שר

על התכנית: 

תכנית העשרה חינוכית שנתית לבתי ספר יסודיים, להנחלת ערכי אהבת המולדת והארץ דרך שירה מודרכת של מיטב שירי הזמר העברי לאורך התקופות ולימוד התכנים שהם מייצגים. 

הזמר העברי הוא אחד ההישגים הבולטים של התחדשות עם ישראל בארצו. מאז תחילת ימי הציונות שיקפו שירי א"י את ערכי אהבת הארץ, אהבת העם, אהבת השפה והתרבות העברית, והנחילו ערכים אלה לדורות רבים ששרו אותם באהבה והתלהבות. 

בשנים האחרונות, אחרי תקופה של ניתוק וניכור, ילדים ובני נוער מגלים מחדש את נכס התרבות הייחודי והמופלא הזה, ושרים בהנאה את אותם השירים שעל ברכיהם גדלו הדורות הקודמים. 

בי"ס שר היא תוכנית ייחודית שפותחה ע"י מומחים, המשתמשת באהבת הזמר העברי כמנוף להקניית ערכי אהבת המולדת, תוך חוויה מרגשת ומהנה לתלמיד כפרט ולבית הספר כולו. 

מסגרת התכנית 

  • שמונה מפגשים (מפגש אחד לחודש), בני שעתיים פדגוגיות, המועברים לשכבת כיתות ד', על-ידי מדריכים-אמנים שעברו הכשרה מיוחדת להעברת התכנית ותכניה. 
  • המדריכים מגיעים לבתי - הספר עם כל הציוד הנדרש – כלי נגינה, ציוד הגברה והקרנה. ביה"ס יקצה חלל המתאים לכמות התלמידים בשכבה. חלל שניתן להעפלה חלקית ובו קיר לבן או מסך. 
  • בכל מפגש התלמידים לומדים  חמישה עד עשרה שירי א"י ואת התכנים והערכים ששירים אלה מייצגים. 
  • המפגש מתקיים בנוכחות של מורה לכל כיתה בשכבה. 
  • בסיום השנה נערך כנס מסכם עירוני בו כל התלמידים שהשתתפו בתכנית נפגשים ושרים יחדיו השירים שנלמדו, בהנחיית  המדריכים שליוו אותם במשך השנה. 

התכנים 

השירים הנלמדים במסגרת תכנית בי"ס שר נבחרים בקפידה בהמלצתנו ובאמצעות ועדת היגוי משותפת עם נציגים מטעם העיר בה מופעלת התכנית. ועדת ההיגוי עוזרת לנו להוסיף לתכנית הבסיסית את השירים אשר יעזרו לנו להדגיש את התכנים המיוחדים לעיר המסוימת ו/או נקודות הנושקות לתכנית הלימודים באותה שנה.   

אנחנו גדלנו על זה... את הדור הבא צריך ללמד! 

לינקים בפוטר
דלג על לינקים בפוטר
nagish
עבור לתוכן העמוד