פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

אירוע לציון 25 שנה לעלייה הגדולה ממדינות ברית המועצות לשעבר

בתאריך 21.06.2016 התקיים אירוע לציון 25 שנה לעלייה הגדולה ממדינות חמ"ע לרמת גן. 

באירוע חגיגי זה לקחו חלק מעל 600 תושבי העיר. במהלך האירוע התקיימה תערוכת האומנים העולים ביניהם: ציירים, סופרים, מעצבי תכשיטים ועוד אשר הציגו את עבודתם לקהל הרחב. 

האירוע הופק על ידי המחלקה העירונית לעלייה וקליטה בשיתוף עם המשרד לעלייה ולקליטה. בין המשתתפים היו ראש העיר - מר ישראל זינגר, גב' דליה לין - מנהלת אגף החינוך, חברי הנהלת העיר ונציגי המשרד לעלייה ולקליטה, מר נחמיה חתוכה – מנהל מחוז מרכז במשרד הקליטה, נציגי משרד הקליטה, נציגי משרד החינוך, נציגי צה"ל ונציגי תנועות נוער. 

האירוע החל בברכת ראש העיר מר ישראל זינגר. הוא בירך את המשתתפים העולים תושבי העיר וציין כי הוא שמח לקחת חלק בציון 25 שנים לתחילת העלייה הגדולה מחמ''ע לרמת גן. עיריית רמת גן  קלטה משנת 1990 מעל 20,000 עולים ומתוכם 17,000 מחבר המדינות העצמאיות.  

"כראש העיר, אני מאוד שמח על כך. הנהלת העיר מייחסת חשיבות רבה לנושא העלייה בעיר ואני מאמין כי עולים מחב''ע תרמו רבות לאופי המדינה ויש לתמוך בעולים כבר בצעדיהם הראשונים בארץ, רק כך, נוכל להבטיח את שילובם המיטבי בחברה. יוצאי חבר העמים יביאו עימם ידע, תרבות למידה ורצון עז להצליח והיום אנו פוגשים יוצאי חבר העמים משתלבים ותורמים בתחומי דעת המובילים במדינה כמו הייטק, מדע, רפואה, צה"ל".  

ראש העיר מאמין בהמשך קליטה של עולים אשר יבחרו לבנות את ביתם החדש ברמת גן ולקראת חודשי קיץ, העיר נערכת לקליטת עולים חדשים. מחלקת העלייה והקליטה העירונית יוזמת ומוציאה לפועל פעילויות ותוכניות גם עבור עולים יוצאי צרפת ומדינות נוספות. כבר נפתחו שני אולפנים מקצועיים חדשים ללימודי עברית בשעות הערב וסדנאות תעסוקה מותאמות לעולים לפי ארצות מוצאם. 

לינקים בפוטר
דלג על לינקים בפוטר
nagish
עבור לתוכן העמוד