פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

סיום פרויקט יזמים צעירים

לפני שבועיים הסתיים פרוייקט "יזמים צעירים" אשר התקיים ביחידת העולים במהלך שנת הלימודים המסתיימת. 

פרוייקט זה הוא פרי שיתוף פעולה של עמותת "יזמים צעירים עושים עסקים", היחידה לטיפול בתלמידים עולים השייכת לאגף החינוך והמשרד לעליה ולקליטה. 

בפרוייקט השתתפו כ-15 נערים יוצאי חבר העמים מבתי ספר תיכוניים ויסודיים:  

בן גוריון, יהל"ם, קורצ'ק, תיכון חדש, הלל, תיכון מקיף ותיכונים חוץ עירוניים. 

צוות ההדרכה היה בנוי מסטודנטים לכלכלה ומנהל עסקים מאוניברסיטת תל-אביב מטעם עמותת "יזמים צעירים", סטודנט מתנדב מטעם היחידה אשר ליווה את הנערים, תחת ניהולה של נורה אמזלט – רכזת חינוך וטיפול ביחידת עולים. 

מטרת הפרויקט הייתה לחשוף את הנערים לעולם העסקים והיזמות העסקית. בעזרת מדריכים - סטודנטים מאוניברסיטת תל-אביב, הנערים למדו יסודות יזמות עסקית - ניהול חברה על כל שלביו: 

ניהול חברה: בניית מערך ארגוני – מנכל החברה, מנהל כספים, מנהל שיווק, מנהל מדיה, אחראי גיבוש ועוד, ניהול פיננסי, פתיחת חשבון בנק וניהול תקציב. 

מוצר: היגוי הרעיון, סקר שוק, פיתוח מוצר, שיווק ופרסום, גיוס כספים הנדרשים לפיתוח המוצר. 

גיוס כספים: תכנון מכירות לגיוס הכספים; הכנת מוצרים למכירה- סחיטת מיץ, איסוף פריטים יד שניה, אפיית עוגות; הוצאה לפועל של המכירות. 

הנערים המציאו שם לחברה, חילקו תפקידים ניהוליים והחלו בעבודה. 

במסגרת הפרויקט הם ביקרו במכון טכנולוגי HIT בחולון, הקשיבו להרצאות של אנשים מובילים מעולם העסקים, נפגשו עם מומחים ויועצים עסקיים, למדו לעשות פרזנטציה מקצועית של עצמם ושל המוצר שלהם לקונים ומשקיעים פוטנציאליים, השתתפו בירידי מכירות ותחרויות. 

המוצר הסופי היה כרית לנסיעות, יחד עם שמיכה שהופכת להיות תיק.  

התוצאה הסופית של הפרויקט הייתה מכירה של המוצר וחישוב הרווחים. הנערים יצאו עם רווח של כ- 60% מהשקעה הראשונית. 

אומנם, הנערים לא זכו בתחרות, אך אנו ביחידה מאמינים כי זכייה אמיתית היא עצם ההשתתפות בפרוייקט מסוג זה ותהליך אותו הנערים עברו. זוהי פעם ראשונה ברמת גן שקבוצה אשר כולה מורכבת מיוצאי חבר העמים, מגיעה לשלב הסופי של הפרויקט ומשתתפת בתחרות.  

הם גילו דברים חדשים בעצמם ויכולות, שלא ידעו על קיומן, לחלקם, זו הייתה פעם ראשונה של חווית הצלחה אמיתית, אשר בוודאי תתרום רבות להתפתחות העצמית שלהם. 

כתוצאה מהשתתפות בקבוצה, אחד הנערים, עולה חדש טרי (שנה בארץ) אשר גמגם ובמסגרת הלימודים לא יכול היה להוציא מילה – החל לדבר עם חבריו ושינוי ושיפור בהתנהגותו ניכר גם בהתנהלותו בבית הספר. 

צוות היחידה מבקש להודות בזה לכל הגורמים אשר תרמו להצלחת הפרוייקט, למנהלי בתי ספר אשר תמכו וגילו הבנה לאורך כל הדרך, למנהלות בתי ספר הילל ובן גוריון, אשר פתחו את שעריהן וסייעו בארגון ימי מכירות וכמובן, לנערים עצמם על ההתמדה, המוטיבציה אשר גילו ועל כך שלא הרימו ידיים וכן הגיעו לשלב הסופי. 

לינקים בפוטר
דלג על לינקים בפוטר
nagish
עבור לתוכן העמוד