פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

גן החלומות

גן החלומות (הגדל)

"אנשים שאין להם פנטזיה, לא עושים דברים פנטסטיים" (שמעון פרס)  

בישראל נאבקים במחלת הסרטן למעלה מ-1000 ילדים בכל שנה, מתוכם כ-200 ילדים בגיל הרך, כ-130 מהם נמצאים באזור המרכז. ילדים הנאבקים במחלת הסרטן מבלים חודשים ארוכים ואף שנים בטיפולים מתמשכים הן בבית החולים והן בביתם. במהלך תקופה כה משמעותית ומהותית בה מתעצבת אישיותם של הילדים הם לא מבקרים בפעוטון ובגן הילדים - עקב קבלת הטיפולים הכימותרפיים ומערכת החיסון הנמוכה, ולא עוברים תהליך חינוכי וחיברות עם ילדים אחרים. 

הילדים נמצאים בטיפולים בבתי החולים או לרוב בבית עם הוריהם, נמצאים במצב של עייפות ואפתיה, נאלצים להסתגל למראה גוף משתנה, מתביישים בקרחתם ושמחת החיים שלהם מתפוגגת. תקופת הטיפולים והאשפוזים הארוכה מעמידה גם כן את המשפחה בפניי קשיים ואתגרים ברמה הכלכלית – הוריהם של ילדים חולים רבים נאלצים לוותר על מקום עבודתם בכדי לטפל בילדיהם, הנפשית והזוגית, הם נדרשים לטיפול בילד החולה ובאחיו הבריאים תוך ניסיונות לשמור על שגרה בצל הפחד לאבד את ילדם. למעשה, כיום לא קיים מענה המותאם לצרכים החינוכיים, החברתיים, הנפשיים והפיזיים של ילדים מגיל לידה עד שש חולי סרטן.  

עמותת "גדולים מהחיים" הוקמה בשנת 2000 על ידי הורים לילדים חולי סרטן, העמותה מסייעת בכל שנה לכ-1500 ילדים והמשפחות שלהם. העמותה זיהתה את הצורך העצום וההכרחי בבניית מסגרת נפרדת אשר עונה לצרכים ההתפתחותיים, הפיזיים והרגשים של ילדים חולי סרטן והמשפחות.

עמותת גדולים מהחיים פנתה לעיריית רמת-גן בבקשה לשיתוף פעולה למען הגשמת החזון ומתן המענה החשוב עבור הילדים והמשפחות. עיריית רמת-גן מיד נענתה לבקשה ובשנתיים האחרונות עובדת בשיתוף פעולה צמוד עם עמותת גדולים מהחיים ומשרד החינוך למען הקמת "גן החלומות". לדברי ראש העיר, מר ישראל זינגר: "אנו רואים זכות גדולה בהזדמנות שניתנה לנו בעיר להיות שותפים למיזם מרגש וחשוב זה ונמשיך לעשות את כל המאמצים ולהשקיע את כל מה שצריך בכדי שהילדים והמשפחות יראו בעיר שלנו בית חם, איכותי וחינוכי". 

בימים אלה עומדים לסיים את הקמתו של: "גן החלומות" – מרכז חינוכי, סטרילי ראשון מסוגו בעולם המותאם כולו לצרכים הגופניים, הנפשיים והחינוכיים של תינוקות וילדים אונקולוגים חולי סרטן בכפר אז"ר (ליד ביה"ח תל השומר). המרכז הייחודי ייתן מסגרת חינוכית מלאה לילדים מגיל חצי שנה עד שש. המרכז ישלב מעון יום שיקומי, גן ילדים, ג'ימבורי, ומרכז יום אשר יאפשר קבלת סל שירותים נרחב כגון: תמיכה, הדרכה, ייעוץ פסיכולוגי וחינוכי, הפעלת תוכנית לימודים המקבילה לתוכנית גני הילדים בחינוך הממלכתי, מערך חוגים ייחודי – ובו ישולבו תכנים מיוחדים בהתאם לצרכים הנפשיים והפיזיים של הילדים וכן, קיום פעילויות אחר הצהריים לילדים, אחיהם והוריהם.  

עמותת גדולים מהחיים, עיריית רמת גן, משרד החינוך ילדים והורים מכל בתי החולים במרכז הארץ מצפים בכיליון עיניים ובהתרגשות גדולה לפתיחתו של הגן במהלך חודש ספטמבר 2014 הבא עליינו לטובה. חלומות הכרחיים לחיים...  

לינקים בפוטר
דלג על לינקים בפוטר
nagish
עבור לתוכן העמוד