פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

טיול באזרבייז'ן

אזרבייג'ן באזריתRespublikası Azərbaycan –  היא אחת המדינות בקווקז הסמוכה לים הכספי וגובלת ברוסיה בצפון, בגאורגיה וארמניה במערב ובאיראן בדרום. אזרבייג'ן היא המדינה המוסלמית הראשונה שהייתה לרפובליקה דמוקרטית וחילונית והיא התפתחה במיוחד ב-10 שנים האחרונות. שילוב של עצמאות, יחד עם אוצרות טבע כמו נפט, גז, מתכות, מינרלים וכשרון טבעי של אזרים לעסקים; הביאו את אזרבייג'ן לאחת המדינות המובילות בין מדינות ברה"מ לשעבר. היום זו מדינה פורחת ומנסה להפליא את מבקריה באדריכלות מיוחדת ומרשימה לא פחות מזו של דובא. לאזרבייג'ן מורשת תרבותית עתיקה. היא שוכנת בחבל ארץ הנחשב למקור של ציוויליזציות עתיקות. במדינה זו חיים יהודים עוד מימי הביניים המוקדמים. עם התפתחותה של תעשיית הנפט בבאקו גדלה הקהילה. בשנת 1979 נימנו בה 35,000 יהודים. כיום מונה הקהילה היהודית בבאקו מאות בודדות. בבאקו ישנם שני בתי כנסת.

יום 1 ג' תל אביב - באקו נטוס לבאקו Baku בירת אזרבייג'ן Azerbaijan בטיסה ישירה. המראה ב 11:55, נחיתה בבאקו ב 30:16 (בכפוף ללוח השינויים של חברת התעופה (.נחיתה בבאקו בשדה התעופה Aliev: Haydar העברה למלון, קבלת החדרים ומנוחה קצרה. לאחר ארוחת ערב נצא לסיור לילי בעיר. לינה בבאקו.

יום 2  ד' שקי – אוגוז - להיג' - שמחי היום נצא לאוגוז Oguz בה נותרו כ 110 משפחות של יהודים הרריים. נבקר ברובע היהודי ובבי"הכ. נמשיך ונעלה על ג'יפים אל הכפר להיג' השוכן בלב הרי הקווקז. הכפר בן 1000 שנה ויותר, ותושביו הגיעו מאזור הים הכספי. לשונם הינה בעלת ניב דומה לפרסית ומומחיותם בחרשות ברזל ונחושת וזו אכן נמכרת לתיירים ברחובו הראשי של הכפר. תושבי הכפר עדיין משמרים מסורות תרבותיות עתיקות. נערוך סיור בכפר ונבקר אצל אחת המשפחות. לינה בגבלה.

יום 3  ה' באקו - שקי נפתח את היום בנסיעה לאזורי הבוץ הוולקני המבעבעים. זוהי תופעת טבע יחודית לאזרבייג'ן בה הרי געש רבים, ומאלה מתפרצים גזים ונוזלים בצורת בוץ קר אפור וסמיך. נמשיך ל Maraze בה נמצאות מערות של נזירים סופיים ובראשם דירי בבא הקדוש. נמשיך לעיר שמחי בה נמצא המסגד הגדול ביותר בקווקז. המסגד מיוחד בכך שהוא שיעי ומפואר בלב אזור שהוא שייך לזרם הסוני. מכאן נצא לטיול רגלי בשבעת המפלים היפים ונתרשם מעוצמתם של זרמי המים המגיעים מהרי הקווקז. נסיים את היום בעיר הציורית שקי בה נבקר בארמון החאן, בקרוונסארי ששימש פונדק דרכים מרכזי על דרך המשי וכן בשוק אומנויות ססגוני. לינה בגבלה.

יום 4  ו'  גבלה - שמחי - באקו עם בוקר נחזור לעיר הבירה באקו. נפתח את סיורנו בעיר העתיקה המוקפת חומה ימי ביינמית. העיר זכתה לקבל אות מורשת עולמית של אונסק"ו הינה מהמאה ה-11 והיא שוחזרה במקצועיות רבה. ניכנס בשעריה העתיקים ולפנינו קומפלקס מרשים של מבנים בסגנונות אדריכליים שונים שהם למעשה בעלי העניין הרב ביותר בעיר. נבקר ב"מגדל הבתולה" Galas Giz ובארמון השירבאנשה בה גרה השושלת ששלטה בימי הביניים בצפון מזרח אזרבייג'ן. כמו כן נעבור ברחובותיה השוקקים של העיר העתיקה העמוסים במסעדות וחנויות רבות. מכאן נעשה דרכנו למוזיאון השטיחים החדיש שהוא הגדול ביותר בקווקז ובו דגמים רבים משטיחי מרכז אסיה. נשוב למלון ונערוך את ההכנות לקבלת השבת בחב"ד. לינה בבאקו.

יום 5 שבת - באקו את השבת נקדיש למפגש יותר מעמיק ולהכרות עם הפעילות היהודית בעיר. נפגוש גוונים שונים של אנשי הקהילה. כמו כן נערוך סיור רגלי בבולבאר הטיילת המוריקה והמרשימה לאורך חוף הים. לינה בבאקו.

יום 6  א' באקו - חצי האי אבשרון - גובה ניסע לחצי האי אבשרון Peninsula Absheron אל מקדש האש. זהו מקדש מעניין ביותר ובו נפגוש בצורת תצוגות לבוש וכלים שונים את ההשפעות ההדדיות בין האיסלאם וההינדואיזם. מכאן נמשיך בנסיעה לאורך חופו המערבי של הים הכספי בדרכנו לעיר גובה. נעצור לצפות בהר בשברמג, הר חמשת האצבעות, תופעת טבע גאולוגית בה נראה את ההר המשונן נושק לים הכספי בחלקו המזרחי ביותר של רכס הקווקז הגבוה. המקום משמש גם מוקד להמוני המאמינים בסגולותיו של ההר כמזור למצוקותיהם. גובה - העיר המרכזית בצפון מזרח המדינה, מפורסמת בזכות מטעי התפוחים ותעשיית השטיחים שלה. נערוך סיור פנורמי בעיר בה נראה את האתרים העתיקים והחשובים:  החאמם, המסגד והגשר. נחצה את הגשר בדרכנו אל קרסניה סולובודה - קהילת היהודים ההרריים החשובה בקווקז. נערוך סיור בשכונה היהודית האמידה, נבקר בבתי הכנסת ונפגוש את חברי הקהילה שבשיאה הייתה בת 4000 חברים וממנה נותרו כיום כ- 200 בלבד. לקראת הערב נחזור לבאקו, ארוחת ערב ולינה בבאקו.

יום 7 ב' באקו היום נשלים את סיורינו בבאקו. נבקר ב"מגדל הבתולה "Galas Giz  ניסע במרכז התרבות של היידר אלייב משם נעשה דרכנו למוזיאון השטיחים החדיש שהוא הגדול ביותר בקווקז ובו דגמים רבים משטיחי מרכז אסיה. משם נצא לבאזר של העיר כדי למלא את אוסף המזכרות ליקירינו. נגיע לבאזר המקומי לעריכת קניות ומזכרות ובשעות הערב נצא לשייט קסום במפרץ העיר וממנו נוכל לצפות על שלל צבעיה ואורותיה של באקו. ארוחת ערב ייחודית הכוללת ברביקיו ומאכלים מקומיים בלוויית להקת פולקלור מקומית. לינה בבאקו.

יום 8 ג' באקו - תל אביב תם טיולנו באזרבייג'ן. עמוסי חוויות נצא חזרה לדרכנו בטיסה ישירה ובה ננחת בארץ בשעות הצהריים. המראה ב-35:08, נחיתה בתל אביב ב-00:11 (בכפוף ללוח השינויים של חברת התעופה (

מחיר כולל:

טיסות סדירות ישירות לבאקו

לינה בביתי מלון במלונות בדרגת תיירות טובה

אירוח ע"ב חצי פנסיון כשר + כריכים לצהריים בהכנה עצמית

אוטובוס תיירים לביצוע התכנית

כל הסיורים המפורטים בתוכנית

טיול ג'פים לכפר להיג LAHIC ברכבים 4X4

מופע פולקלור + שייט

מדריך מקומי דובר אנגלית ומדריך ישראלי מצוות Travel Asia

טיפ לנותני השירות בחו"ל

מפגש קבוצה לפני יציאה לטיול

מסי נמל והיטלים נכון למאי 2019 וכפוף לשינויים בהתאם להנחיות חברת התעופה

מחיר אינו כולל:

ויזה לאזרבייג'ן כ- 25 $ בכפוף לשינויים, נעשית בשדה התעופה של באקו

ביטוח רפואי ומטען, הוצאות אישיות

טיפ למדריך הישראלי כנהוג

הוצאות אישיות וכל אשר אינו מופיע בסעיף

ב "אסיה טרוול" מקבלים יותר:

המלונות המפנקים והמפוארים ביותר!!!

העשרה של מוצרי מזון מגוונים מהארץ

ארוחת ברביקיו משולבת במופע פולקלור אותנטי

כל ארוחות הערב בכשרות מהודרת של חב"ד. הארוחות חמות כוללות בשר, דגים סלטים ומאכלים מקומיים

פיתוח מסלול מקורי הכולל את האתרים המעניינים ביותר באזרבייג'ן.) בדקו פירוט מסלול)

מפגש מעמיק ומרגש עם קהילות ה"יהודים ההרריים" בגובה ובאורגוז

טיול ג'יפים לכפר לאהיג' הכולל נסיעה בקניון שוצף מים

אירוח אצל משפחה כפרית

ימי טיול מלאים כולל שבת ללא ימים חופשיים וללא אופציונליים נוספים

הדרכה איכותית ומעמיקה עם יחס אישי לנוסע


תאריך 22/10/2019 - 29/10/2019
הדפסשלח לחבר
nagish
עבור לתוכן העמוד