פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

יום טיול לירושלים

07:00 התארגנות ויציאה מכפר המכבייה.  נסיעה לירושלים.

הפסקה לארוחת בוקר בקניון מבשרת (ע"ח המטייל) 

הגן הארכיאולוגי ברמת רחל הוא חלק ממסלול סיור היסטורי-נופי המבוסס על סיפורה של הגבעה עליה יושב היום הקיבוץ. המסלול נועד לגשר על 3,000 שנות היסטוריה, מתקופת הבית הראשון, מלכות יהודה ועד היום. במקום ארמון קדום, מצודה, שרידים מהתקופה הפרסית וההלניסטית, שני מקוואות מקוריים מתקופת בית שני, וילה מפוארת אשר הוקמה על-ידי הלגיון העשירי של חיל המצב הרומאי, ועוד 

10:30-12:30   ביקור מודרך במוזיאון המוזיקה העברית – חדש!! המוזיאון מורכב מחדרים שונים של התפוצות השונות: אנדלוסית, מזרח תכונית, מרוקאית, אירופית, בלקנית ועוד.  

מלבד תצוגות כלי הנגינה השונים, לאורך הסיור ישנם עזרים טכנולוגים שמאפשרים להעצים את החוויה.  

נבקר במוזיאון הרכבל-מוזיאון הרַכֶּבֶל הוא אתר בירושלים המנציח את הרכבל שקישר בין מבנה מלון הר ציון ממערב ובין הר ציון ממזרח, משני צידי גיא בן הינום בירושלים, דרומית לבריכת הסולטן. הרכבל היה חלק ממערך הלחימה וההגנה על הר ציון במלחמת העצמאות ב-1948, אך נותר שמיש ומוכן לפעולה עד מלחמת ששת הימים.  

14:00 -    ארוחת צהרים במלון גראנד קורט     

15:30 -   נסיעה לירושלים למוזיאון גבעת התחמושת – 

גבעת התחמושת הייתה מוצב ירדני על גבול ירושלים החצויה. המוצב נכבש במלחמת ששת הימים (1967) על-ידי לוחמי חטיבת הצנחנים בקרב עקוב מדם. המוצב הוסב לאתר הנצחה ממלכתי ומוזיאון המוקדש לציון שחרורה של ירושלים ולהנצחת 182 הלוחמים שנפלו בקרבות מלחמת ששת הימים בירושלים ובסביבתה. נצפה בסרט הממחיש את הקרב על הגבעה והמאבק הקשה ונבקר בגן: 

חדש באתר: "שביל מחומה לתקומה" -תמונות של ירושלים מסוף המאה ה-19 ועד ל1948.  

נסיעה לאורך הקו העירוני מצפון העיר לדרום העיר – הקו העירוני הוא השם שניתן לקטע של הקו הירוק שחצה את העיר ירושלים בין 1948 ל-1967. הקו, באורך שבעה קילומטרים, היווה קו גבול זמני לפני הסכם שביתת הנשק עם ירדן, שחילק את העיר בין מזרח ירושלים שהייתה חלק מממלכת ירדן, לבין מערב ירושלים, בירת מדינת ישראל .  

נסיעה חזרה 

המחיר למשתתף – 190 ₪   

מועד ההרשמה:  יום ראשון 23.04 בשעות 09:30-12:00 


תאריך 25/05/2017 07:00
הדפסשלח לחבר
nagish
עבור לתוכן העמוד