פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

טיול ישן מול חדש

07:00 יציאה מכפר המכבייה 

ארוחת בוקר ע"ח המטייל 

10:30  תנובה – אלון תבור - לפני 80 שנה עם הקמתה של תנובה, מחלבה אוטומטית הייתה בגדר חלום. באלון תבור החלום התגשם והעתיד כבר כאן. בסיור מרתק מהנה ואף מפתיע נוכל לצפות בעוצמתה של תעשייה ישראלית כחול – לבן  

12:00-13:30  סדריה  בכפר קיש  – הדפסה מסורתית בכפר קיש, מזמינה אתכם לחוויה יוצאת שיטות הדפסה במכונות דפוס בנות למעלה ממאה שנה. 

הסדריה היא סדנת הדפוס הראשונה והיחידה בישראל הנערכת בשיטת בֶּלֶט, אשר נחשבת להמצאה החשובה ביותר באלף הקודם. הסדנה הוקמה לאחר שנים של איתור, איסוף ותיקון של מכונות דפוס עתיקות – והפעלתן בדיוק כמו בימים עברו.  

חיים אליאסף, יליד שנת 1956, דור שני של אנשי דפוס ישראליים. את מקצוע הדפוס ינק מאבין רמי ז"ל, שהתמיד לקחת את בניו לבית הדפוס שבו עבד – לראות את המכונות, להתרשם, לגעת ולחוות את תהליך ההדפסה. נסייר במקום ונשמע את סיפורה של הסדריה.  נתכבד בקפה ושתיה קרה. 

14:00-15:00 - ארוחת צהריים בקבוץ דברת 

15:30-16:30 - ביקור במוזיאון יפעת - המוזיאון לראשית ההתיישבות בקיבוץ יפעת מתעד, מציג ומספר את סיפורם המופלא של מתיישבי העמק, החלוצים שהתיישבו בו בשנות העשרים של המאה העשרים, ועד הקמת המדינה. המוזיאון מזמין אתכם לחוויה חלוצית בטעם של פעם. במוזיאון אוסף חפצים מהגדולים בארץ מתקופת ההתיישבות החלוצית. ההדרכה שמה דגש על סיפורים אישיים וסיפורי מקום. כאן נשמע סיפורי אהבה בין החלוץ לאדמתו, החלוץ לארצו החלוץ לקבוצתו נעבוד בנגריה, נלבש בגדי חלוצים, נאפה פיתות, נבנה אוהלים . נחזור אל ימים רחוקים. 

נסיעה חזרה. 

מחיר למשתתף 180₪ (המחיר כולל: ארוחת צהריים וכניסה לאתרים.) 

מועד הרישום: יום א' 09.10  בשעות 09:30-12:00                                        

תאריך 17/11/2016 07:00
הדפסשלח לחבר
nagish
עבור לתוכן העמוד