פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

סיור: "משואה לתקומה"

07:00 – התארגנות ויציאה מכפר המכבייה, הפסקה לארוחת בוקר בניר גלים – נא להצטייד בארוחת  בוקר.  

09:30 בית העדות – ניר גלים  בלבו של המושב הפסטורלי ניר גלים עומד בית העדות, מוזיאון קטן ואינטימי, הפורש בפני המבקרים בו את סיפור השואה והתקומה. הביקור במקום מתחיל בסיור במושב, שהוקם על ידי ניצולי שואה, ממשיך במוצגי המוזיאון ומסתיים בתערוכה "משואה לתקומה". שיאו של הביקור הנו צפייה במיצג  אינטראקטיבי חדשני – "בית הזכוכית". הביקור בבית העדות הוא חוויה מעשירה וערכית.  

סיור רכוב בעיר אשדוד – תצפית גבעת יונה  

11:00 ביקור בנמל אשדוד - מרכז המבקרים החדש של נמל אשדוד פותח בפניכם צהר לעולם המרתק של נמלי הים. במסע יחודי המשלב סיור בנמל עצמו ומסלול חוויתי מודרך בן שעה תחשפו באמצעות הקרנות ייחודיות, חוויות אינטראקטיביות ומשחקים למכלול המופלא הנקרא נמל אשדוד.  

14:00 ארוחת צהרים ביד מרדכי  

15:00 מוזיאון "משואה לתקומה" בקיבוץ יד מרדכי, נפתח בשנת 1968. הקיבוץ נושא את שמו של מפקד מרד גטו ורשה - מרדכי אנילביץ'. המוזיאון עוסק בשני האירועים המכריעים ביותר בתולדות העם היהודי בזמן החדש: השואה והתקומה. במוזיאון מסופר הסיפור של העולם היהודי בארץ ובגולה מראשית המאה העשרים דרך ימי-השואה ועד הקמת מדינת ישראל. בחלק המוקדש לשואה מושם דגש על יהדות ורשה ועל סיפור חייו של מרדכי אנילביץ'. החלק של התקומה עוסק במלחמת העצמאות ביד מרדכי ובאזור הדרום וכן בהתיישבות בנגב.  

אנדרטת מרדכי אנילביץ ומגדל המים ההרוס 

האנדרטה של מפקד המרד היהודי בגטו וארשה- על שמו נקרא הקיבוץ. בסמוך לו מגדל המים שהופצץ על ידי המצרים במלחמת העצמאות. האנדרטה נועדה לחזק את הקשר וההמשכיות בין לוחמי הגטו ללוחמי יד מרדכי. ליד האנדרטה חרותים באבן קטעים ממכתבו האחרון של מרדכי אנילביץ'. 

נסיעה חזרה. 

עלות למשתתף   -   165 ₪ 

המחיר כולל: אוטובוס תיירותי, מדריך מוסמך, בית העדות, ארוחת צהרים יד מרדכי, כניסה למוזיאון יד מרדכי.  

מועד ההרשמה: יום ראשון 03.04.16 בין השעות 09.30-12:00 


תאריך 2/05/2016 07:00
מיקום יציאה מכפר המכביה
הדפסשלח לחבר
nagish
עבור לתוכן העמוד