פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

"בתים מספרים" בגליל המערבי

 07:00 התארגנות ויציאה מכפר המכבייה. נסיעה צפונה הפסקה לארוחת בוקר ע"ח המטייל  

 11:00-10:30 ערב אל עראמשה – אירוח בדואי מפגש מרתק הכולל – אירוח בדואי במאהל

הבדואי ושיחה של כחצי שעה על הבדואים מנהגים, מסורת, הסבר על הכפר עראמשה והחיים לצד הישובים היהודים לפני קום המדינה, סיור רכוב בכפר ונסיעה לתצפית על דרום הלבנון מלווה בסיפור מלחמת לבנון . 

 אנדרטת יד לי"ד  - סיפור ליל פיצוץ הגשרים 

12:30 קיבוץ עברון – הבית האתיופי - מתי בפעם האחרונה ביקרתם בבית אתיופי אותנטי? טעמתם אינג'רה וחוויתם כל כך מקרוב סיפור של מסע? בקיבוץ עברון שבגליל המערבי, ממתין לכם "מברהטיי" - בית אתיופי אותנטי הבנוי מאדמה וקש, בדיוק כמו אינספור "גוג" דומות הפזורות בכפרי אתיופיה, שמגיש חוויה ייחודית כזו שתישאר עמכם לאורך זמן רב. "מברהטיי", שפירושו בעברית "האור שלי", החל מיוזמה של אישה מיוחדת במינה, יוניי סקיבה, שמארחת קבוצות מתוך אמונה בשמירה של ערכים ומסורת כנתיב מגשר ומקרב לבבות במרקם החברתי הישראלי דרך תרבות ויהדות אתיופיה. 

יוניי סקיבה, היא עולה ותיקה מאתיופיה, מנחת קבוצות, מטפלת פסיכודרמה ומחנכת. אבל מעבר לכל התארים הרשמיים הללו, יוניי תספק לכם חוויה בלתי נשכחת, ייחודית ומרגשת. 

 14:00-15:00ארוחת צהרים - בכפר מסריק - כשר  

נקיים סיור מודרך בקיבוץ - "שירת הקיבוץ" - נצא למסע בזמן בו נחזור לשנות ה-40, לפשטות והיופי של חיי הקיבוץ באותם הימים. לטיול מרתק ונוסטלגי בסנדלריה של יצחק, בקומונה ובמכבסה, בבית התינוקות ובמדגרה הישנה. נשזור עבר והווה ונחווה את ימי ראשית הקיבוץ דרך הצריף, הפרימוס, המנשקה, הפליט ומגדל המים. והכל בליווי שירי משוררים הכתובים על קירות מבני הציבור. וביקור בגן הפסלים ובגלריה לאמנות ישראלית העוסקת בחיבור בין האדם לסביבתו. משך הסיור כשעה וחצי. 

המחיר למשתתף - 190 ₪

המחיר כולל: אוטובוס תיירותי, מדריך מורשה, ביקור מודרך בערב אל ערמשה ,ביקור בבית האתיופי, תיירות כפר מסריק . 

מועד ההרשמה: יום ראשון 20.03.16 בין השעות 09:30-12:00 


תאריך 11/04/2016 07:00
מיקום גליל מערבי
הדפסשלח לחבר
nagish
עבור לתוכן העמוד