פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חי, צומח, דומם

07:00  יציאה מכפר המכביה 

* ארוחת בוקר עצמית ע"ח המטייל. 

09:00 - 11:00  "חי-צומח-דומם" במושב תלמי אלעזר. מפגש מרתק עם דני. באמנות, חן, הומור וכישרון יוצא דופן, דני מרתק את הקבוצה ונותן לה ידע וטיפים בנושאים הקשורים לבריאות, מזל ואריכות ימים !!!  

12:00-14:00 סיור בסליק עין השופט ובחצר המשק הישנה של קיבוץ עין השופט – בשנת 2009 בהיותו בן 96, החליט ברל קרן, ממייסדי קיבוץ עין השופט, לחשוף את קיומו של הסליק המרכזי של הקיבוץ, שהוקם בשנת 1945 מתחת למתבן. ברל היה שותף הסוד האחרון שעדיין נותר אז בחיים. לאחר מבצע החיפוש והשיחזור (סודי!) ועם מנה רבה של מזל, נחשף הסליק שהגישה אליו כיום ממש מריצפת חדר הכושר המודרני של הקיבוץ. סיור במקום כולל הדרכה ע"י אחד מחושפי הסליק, צפייה בתמונות ובמוצגים אוטנטיים, 2 סרטים קצרים – אחד על גילוי הסליק, והשני – הפתעה... וביקור בחדר הנשק שנמצא בסליק וכולל עשרות רובים ישנים שלחלקנו מוכרים רק מהאגדות. כמו כן נסייר בקצרה בחצר המשק הישנה והמטופחת של עין השופט (כשעה ורבע).  

תצפית ע"ש יצחק אוכברג – מכאן נשקף נוף יפהפה לארבע רוחות השמיים, כאשר רצועת החוף שבין חיפה לנתניה מונחת ממש "מתחת לכף היד", וארובות חדרה נראות במלוא הדרן על רקע הבזק החזר האור מהים. כאן נשמע גם את סיפורו המיוחד של יצחק אוכברג – שנולד באוקראינה בסוף המאה ה-19 והיגר לדרום אפריקה, שם צבר הון והיה לאדם אמיד ומוכר. לאחר מלחמת העולם הראשונה, חזר לאוקראינה בשליחות הומניטרית עצמאית, ובדרך לא דרך חילץ ממנה 177 ילדים יהודים יתומי הפרעות, אותם הביא עימו לדרום אפריקה.   

14:00  ארוחת צהריים בקיבוץ דליה. 

 גבעת הרקפות – אוסף מרהיב של רקפות על גבעה, הליכה קלה למרגלות הגבעה. 

מחיר למשתתף – 170 ₪ כולל מע"מ 

המחיר כולל: אוטובוס תיירות, מדריך מוסמך וארוחת צהריים. 

מועד ההרשמה: יום ראשון 24.1.16  בין השעות 9:30 – 12:00

תאריך 15/02/2016 07:00
מיקום במושב תלמי אלעזר
הדפסשלח לחבר
nagish
עבור לתוכן העמוד