פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

ב"אבין" חוגגים את שמחת כ"ט בנובמבר

בתיכון אורט אבין חגגו השנה 70 שנים לכט' בנובמבר.

תלמידי מועצת התלמידים שחזרו את ההצבעה באו"ם והציגו בפני תלמידי ביה"ס הנרגשים את ההצבעה באו"ם.  "השנה היא 1947", הקריאה בקול נרגש מנהלת בית הספר, הגב' מריאנה בן יוסף בפני תלמידי אורט אבין. "ליתר דיוק, היומן מראה 29 בחודש נובמבר. אלפי אנשים מצמידים אזניהם למכשירי הרדיו שמשדרים את אירוע ההחלטה בעצרת האומות המאוחדות. ההתרגשות בשיאה. אנשים מעשנים בעצבנות, ממוללים ניירות, מגלגלים בידיהם שרשראות חרוזים ומרימים עיניים לשמיים בתחינה לתוצאה המיוחלת".

קולו הרועד של נשיא העצרת מקריא מדינה אחרי מדינה החלטה אחרי החלטה, העצבים מרוטים." ממשיכה מנהלת בית הספר את הקריאה הנרגשת.

תלמידי בית הספר ציפו בקשב להמשך הסיפור על כ"ט בנובמבר. מדי פעם נשמעו מחיאות כפיים ספונטניות של תלמידים ומורים בקהל. מסביב למנהלת עמדו התלמידים של המועצה, שיזמו את הטקס וביצעו אותו, בראשותן של מילי עקירב מנחת המועצה ונעמי ביתן בר, הרכזת החברתית של ביה"ס.

הם עמדו עם דגלי המדינות השונות מיום ההצבעה באו"ם, והניפו אותם בכל פעם שנשמע שם המדינה התומכת, המתנגדת או הנמנעת.

את דבריה סיימה המנהלת במילים הבאות: "היום אנו רוצים להחזיר את ההתרגשות, את השמחה ואת המודעות לחשיבות של מדינה יהודית לעם היהודי".

בתום הטקס נשמע ברמקול קולו של דוד בן גוריון מכריז על הקמת מדינת ישראל. אז החלה הרקדה ברחבה, כשמורים ותלמידים רוקדים יחד במעגלים ובשורות. 

כט' בנובמבר קם לתחייה באורט אבין ושוחזרה ההתרגשות והשמחה, הריקודים וההורה.

nagish
עבור לתוכן העמוד