פורטל החינוך עיריית רמת גן
פורטל החינוך עיריית רמת גן
גודל טקסט

"יום המעשים הטובים" בבי"ס רמת חן

ביום שלישי, 15.3.2016, צוין "יום המעשים הטובים" בבית ספר רמת חן. 

הפעילות ביום זה נחלקה למספר מוקדים: 

תלמידי מגמת אומנות הכינו חמסות, מגני דוד, סימניות ועוד, שעוטרו על ידי תלמידי הכיתות וימכרו בדוכני "יום הקהילה" שיעמוד השנה בסימן הנושא "אני ישראלי". כל שייאסף הכנסותיו קודש "לגן החלומות", מרכז ייחודי מסוגו בארץ הממוקם בכפר אז"ר והמיועד לתת מענה לילדים בגיל הרך המחלימים ממחלת הסרטן.

תלמידי המצוינות משכבת ז' עברו בין כל הכיתות והעבירו מפגש בן שעתיים בנושא - מצגת המסבירה מהו יום המעשים הטובים ומהו "גן החלומות" עבורו אנו אוספים את הכסף. בסיום המצגת חולקו החפצים אותם עטרו התלמידים והחלה עבודת היצירה.

מוקד עשיה נוסף היה פעילות לשיפור חזות חצרות בית הספר - בניית "זחל" ופינות ישיבה מגלגלי רכב וצביעת ספסלי בית הספר בצבעים. את הפעילות הובילו ובצעו עם התלמידים הורים מתנדבים מבית הספר. תלמידי כיתות א' 4 וה'1 יצאו לשמח את הדיירים המתגוררים בבתי האבות שבשכונה. הילדים העלו מופע הכלל שירים וריקודים ואף כתבו מכתבים וציירו ציורים אותם העניקו לדיירים. הדיירים הנרגשים שמחו להיפגש עם הילדים והזמינו אותם לשוב לבקרם בקרוב. הילדים סיכמו את המפגש כחווייתי ומשמעותי ושבו לבית הספר בתחושת גאווה על פועלם.

כיתה ה'4 הקימה דוכן בו מכרה לימונדה. הכסף שנאסף יתרם לעמותת "תנו לחיות לחיות" שברמת גן. 

שכבות ד' וח' הכינו משלוחי מנות שנשלחו לילדים בפנימיית מיתר בכפר אונים (מסגרת ארצית ייחודית לנוער עם לקויות שמיעה). 

כיתה ג'4 תרמה לארגון וראייטי.  

ביום זה הגיע לבית הספר ראש העיר, מר ישראל זינגר, וסייר במוקדים השונים. תלמידי מגמת הרדיו ערכו עמו ראיון, תלמידי מגמות המוזיקה והקולנוע הציגו לפניו את סרטון הוידיאו שהכינו, הסבירו על הרעיון ליצירת המנון העיר "רמת-גן" והעניקו לו שי - מילות ההמנון שהם חברו והלחינו.

 ילדות מכינות ספסל לצביעה חדשה ילדים צובעים צמיגים 

 

nagish
עבור לתוכן העמוד