פורטל החינוך עיריית רמת גן
פורטל החינוך עיריית רמת גן
גודל טקסט

בית ספר "המנחיל"

שירה בציבור"ביום שני ה-14 למרץ, ביקרו תלמידי כיתה ו' ביחד עם חברי מועצת התלמידים מבית ספר "המנחיל" בבית אבות ''קשת''. הביקור נערך במסגרת ''יום מעשים טובים''. במהלך שהותם במקום הילדים שתלו שתילים באדניות ביחד עם דיירי המקום, אחרי הכנת האדניות, השתתפו הילדים בפעילות שירה בציבור יחד עם הדיירים. בפעילות שרנו ורקדנו ונהנינו מאוד. הילדים הכירו אנשים חדשים וגילו שיש אנשים המתקשים לתפקד וצריך לעזור להם. הילדים והקשישים מאוד נהנו ורצו להיפגש שוב! אני אישית מאוד נהניתי מהפעילות. הכרתי מורים, מנצחי תזמורת, אנשים חכמים ובעלי ניסיון רב ולמדתי המון. אני חושב שצריך בכל הזדמנות לעזור ולטפח את האנשים האלה כי בלעדיהם המדינה שלנו לא הייתה נראית כמו שהיא היום. אני מוכן לעשות זאת כל שנה מחדש כי כשנותנים - מקבלים משהו בחזרה זהו אושר, זה חשוב תמיד לעזור. אני חושב שפעילות זו מאוד מיוחדת שכדאי שתערך יותר מפעם בשנה."

אופיר שעשע ו-1 

"במסגרת יום המעשים הטובים כיתתי ביקרה בבית אבות "קשת". 

תחילה קיבלו את פנינו בכיבוד קל ושתייה קלה, לאחר מכן קיבלנו תדריך מה מצפה לנו בשעות הקרובות. 

זו הייתה חוויה מאד מרגשת לפגוש אנשים מבוגרים שגדולים אפילו יותר מסבא וסבתא שלי, לשמח אותם, לדבר איתם ולצחוק איתם שיא החוויה היה לשתול איתם ביחד שתילים כסמל לפריחה ללבלוב ולהתחדשות לקראת האביב. בנוסף לכיף, שהיה בחברתם הרגשנו סיפוק רב להעניק אהבה וחום לאנשים מבוגרים מאתנו. 

אחד הדיירים בבית האבות היה מנצח לשעבר בתזמורת רוסית הוא הניף את ידיו כמו בחור צעיר מלא בהתלהבות וזה גרם לי לחשוב שלמוזיקה אין בכלל גיל ואפשר ליהנות ממנה תמיד. השירים ששרנו חיברו בינינו וביטלו את פער הגילאים עד כדי כך שלרגע חשבתי שכולנו באותה הכיתה. 

אני מקווה שהמסורת הזו של מפגש הדורות הזה יתקיים עוד הרבה פעמים כי זה ממש מקרב לבבות ונותן כוח גם לנו כילדים וגם למבוגרים שיש מי שחושב עליהם וזוכר מה הם עשו בשבילנו."  

נטע שמש ו-1 

nagish
עבור לתוכן העמוד