פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

אפריל - פעילויות לפסח

  1. פירמידת ניירהכנת משה בתיבה מפלסטלינה: יוצרים מבצק או מפלסטלינה צורה של תיבה ודמות של תינוק או לחילופין מכניסים לתיבה בובה קטנה. צובעים קרטון בכחול כרקע של נהר ומניחים עליו את היצירה. אפשר גם להוסיף ציור או הדבקה של צמחיה לרקע. 
  2. הכנת פירמידות קטנות מדפי בריסטול צבעוניים עפ"י קיפולי נייר מסומנים (ראה תמונות). 
  3. יוצרים מחברת ציורים משותפת עם ההורים כשבכל דף אחת מעשר המכות. ניתן להיעזר בהדפסת הציורים מהמחשב, לגזור, לצבוע ולהדביק במחברת.         
  4. יצירת פרפרים ופרחים ציבעוניים לכבוד חג האביב. מציירים על שקפים פרפרים ופרחים, צובעים אותם, מקשטים במדבקות ומצמידים להם שיפוד. ניתן להשתמש גם בצורות מקלקר. 
  5. צביעת ביצים בצבעי גואש לאחר שמרוקנים אותן בזהירות. פעילות מומלצת לויסות עדין ותיאום בין שתי הידיים.                                                                         

כפיר נוי וליטל מגלד פסיכולוגים ביחידה ההתפתחותית  

חג הפסח הינו חג אשר מאחד את כל המשפחה סביב שולחן החג. זהו חג משפחתי המאפשר התבוננות על ה"ביחד" ועל האינטראקציה וזמן האיכות המשותף של ההורים עם ילדיהם.  

מחקרים רבים עוסקים בזיכרונות ילדות אשר מעצבים ומשפיעים את התפתחות הילדים מבחינת אישיות, דפוסי התנהגות, הרגלים ונטיות ובחירות שונות בבגרות. במחקרים אלה מתואר למרבה הפלא כי ילדים זוכרים באופן ברור וחיובי את האינטרציות הפשוטות של הורה עם ילדו ובעיקר את הדברים השגרתיים היומיומיים המתובלים בהומור ובחוויה משחקית. לדוגמא מבוגרים רבים זוכרים לטובה את הסיפור המצחיק שאבא הקריא לפני שינה, את צחצוח השיניים עם משחת הנסיכות ביחד עם אימא, את השיר ה"שטותי" שההורים היו רוקדים עם ילדיהם ועוד ועוד. להפתעת החוקרים הילדים לא זוכרים לטובה באופן משמעותי אירועים שהם יותר חומריים או גרנדיוזיים כגון הביקור בקניון, או חופשת הסקי באיסלנד.  

מחקר תומך מצא כי ילדים אשר הוריהם הקריאו להם ספרים או המציאו סיפורים לפני השינה (עד כיתה ח'), היכולת הוורבלית שלהם הייתה גבוהה יותר והם הצליחו טוב יותר במקצועות הומניים כגון ספרות והיסטוריה.  

חג הפסח מאפשר התנסויות יומיומיות שגרתיות אשר מומלץ כי יהיו מלוות גם בהומור, אבסורדים, המצאת סיפורים, משחקי תפקידים, צחוק וכדומה. אלה ישמרו לאורך שנים כחוויה נעימה של ילדות.    

מאת ליאת בן ארצי ושירה בר, מרפאות בעיסוק.

nagish
עבור לתוכן העמוד